verze pro tisk

Růže v trní a Čáry máry zahrají ve čtvrtek v Saloonu

Růže v trní a Čáry máry zahrají ve čtvrtek v Saloonu

Máte rádi folkovou muziku? Pak byste neměli chybět ve čtvrtek 27. 1. 2010 v A.C.W.Saloonu v Kollárově ulici. Od 20:00 hodin se vám zde představí dvě plzeňské kapely – Čáry máry a Růže v trní.

Čáry máry: 5 folkových skladatelů

Skupina Čáry máry skládá vlastní tvorbu a vznikla na podzim roku 2010. Hraje ve složení Marta Janečková (kytara, zpěv), Filip Čenda Kratochvíl (kytara, madolína, zpěv), Jana Holá (kytara, perkuse, zpěv), Jindřich Zbyšek Obst (housle, zpěv) a Michal Krony Jergl (baskytara). Písně skládají všichni členové, takže se můžete těšit na o to rozmanitější texty i melodie. Název skupiny je odvozen od jedné skladby, kterou mají v repertoáru – na koncertě vám to jistě prozradí.

Růže v trní : vlastní tvorba i zhudebněná poezie

Kapela Růže v trní vznikla koncem roku 2009. Těšit se můžete nejen na vlastní autorské písně, ale také na zhudebněnou poezii 19. a 20. století. V textech k vám tedy budou promlouvat básníci jako E.Gellner, J. V. Sládek a další. Kapela se žánrově pohybuje ve folku/folk-rocku a koncertuje zejména v plzeňských klubech. Za sebou má i úspěchy v hudebních soutěžích a účast na festivalech.

Skupina hraje ve složení: Radka Faifrová (housle, perkuse,zpěv), Eva Trnková (příčná flétna, zobcové flétny, zpěv), Dan Švec (kytara, zpěv), Jana Golianová (perkuse, zpěv), Veronika Haláková (baskytara, zpěv), a Jakub Janura (bonga, bicí).


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!