verze pro tisk

Plzeňský majáles 2011 je konečně tady!

Plzeňský majáles 2011 je konečně tady!

Po roce začíná opět studentská oslava Majáles a zvolení nového krále pro následující rok. Plzeňský majáles patří mezi vůbec nejnavštěvovanější akce v našem regionu a vůbec v celé republice. Vždyť loni se na sobotní Open Air dostavil rekordní počet cca 15.000 lidí, což bylo rozhodně skvělé číslo.

Loňský ročník byl veleúspěšný

Pokud se ohlédneme za loňským ročníkem, jistě si každý, kdo byl na sobotní akci v amfíku, vybaví davy lidí, které tento polorozbořený a chátrající kulturní stánek zcela zaplnily. O kvalitní kapely samozřejmě nebyla nouze, za všechny jmenujme alespoň skupinu Kryštof, která dokázala strhnout publikum od pódia až po horní travnatý úsek.

Letošní ročník

Pátek

Letošní Plzeňský majáles 2011 (29.4.2011 - 30.4. 2011) se jistě ponese v obdobném duchu, má panovat znovu i pěkné počasí. V pátek nás na náměstí čeká představení kandidátů na Krále Majáles, z nichž bude později vybrán nový vládce. Aktuální král Chrami tak opustí po roce svůj trůn. I po hudební stránce se už v pátek máme na co těšit, namátkou nás čeká Tomáš Klus, Fast Food Orchestra nebo Imodium. Jako každým rokem i letos je vstup na páteční program zdarma!

Sobota

Sobota je ve znamení Open Air festivalu v lochotínském amfiteátru. Pro 22. ročník budou opět připraveny tři hudební scény, kde se představí tři desítky kapel různých žánrů - slyšet bude rock, pop, ska a mnohé další.

Pro zasvěcené, kteří už určitě mají lupeny dávno u sebe, netřeba nijak obšírně představovat nejočekávanější kapely. Přesto si udělejme alespoň krátký výčet těch nejzajímavějších:

Chinaski

Divokej Bill

Vypsaná Fixa

Ivan Mládek a Banjo Band

Sto Zvířat

Republic of two

O5 a Radeček

Eggnoise

Vstupenky

do 29.4. 14:00 v předprodejích: 220 Kč

v den akce cena na místě: 280 Kč


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Alena

středa, 27. duben 2011
21:27

Ne plzeňský majáles, ale plzeňské majáles. Majáles jsou máje, tedy množné číslo!


posted by: Alena (baba.priba(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Martina

čtvrtek, 28. duben 2011
14:31

Mrkněte se na oficiální stránky Majálesu a uvidíte, že název akce je opravdu "plzeňský majáles"...


posted by: Martina (martinka75(a)seznam.cz) [Odpovědět]