verze pro tisk

Tipy na víkend 30. 9.- 2. 10. 2011

Tipy na víkend 30. 9.-  2. 10. 2011

Tak to by člověk neřekl, že bude takové krásné babí léto. Všude barvy a krásná modrá obloha, prostě to táhne ven. Takže jestli se Vám zalíbí nějaké z níže uvedených tipů, tak jedině pěšky:)

Kde se pivo vaří ...

Kde se v Plzni vaří, tam se v Plzni konají o víkendu Oživené prohlídky. V rámci těchto prohlídek se pak můžete projet na formanském povoze a uvidíte běžně nepřístupné části pivovaru, jako jsou historické budovy technického zázemí pivovaru.

Sice ne pivovaru, ale v pivovarském muzeu se tenhle víkend taky bude dobře dařit. A to ve společnosti plzeňských bednářů, kteří jsou evropskou raritou, protože jsou poslední partou bednářů v Evropě. Když o víkendu do pivovarského muzea zavítáte, tak Vám ukáží, co tohle řemeslo obnáší, místo mezi ukázkami vyplní historické scénky a taky si můžete ochutnat pivo uvařené podle receptury ze 16. století!

Klubík

Pokud byste radši zašli večer na nějakou hudbu, rozhodně nemiňte Buena Vista Club. Tam totiž v soboru hraje Airfare. Tahle kapela vytvořená kolem čechoameričana Thomase J. Lichtaga pracuje již na třetím albu, když předchozí dvě byly kritikou velmi dobře oceněny a dokonce udělaly takový dojem, že skupina byla označena novým rock´n´rollovým objevem! Jestli jste o nich tedy ještě neslyšeli, tak si určitě nenechte jejich koncert ujít, ten kdo o nich slyšel, ten se jistě dostaví i bez pozvánky:)

Divadlo a kino

V sobotu večer se v Měšťanské Besedě bude odehrávat historie. A to historie česká dle Františka Ringo Čecha, a to ve hře Dívčí válka. Tento kus, plný humoru a kritiky politiky dávné i současné už přilákal tolik návštěvníků, že se stal nejnavštěvovanější komedií! Nejenže se dozvíte něco o tom, jak že se to tady u nás tehdy událo, ale zjistíte taky, že jsme pořád stejní, a pořád je to stejná sranda:) Zárukou skvělé zábavy je mimojiné i herecké obsazení v podobě např. Uršuly Klukové, Jaroslava Sypala nebo Petra Jančaříka.

A v kině se zase od čtvrtka hraje tolik očekávaný český film Alois Nebel. Adaptace komiksu autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 je temným příběhem o temných stínech v temné době. A do toho ještě temný Karel Roden se sekerou... No nezní to zajímavě? Co však dělá film obzvláště zajímavým je technika, kterou byl vyráběn, tzv. rotoscoping, tedy kombinací kresleného filmu. Divák má pak pocit, že se ocitl přímo v kresleném komiksu, jen je tam jaksi abnormálně živo:)

Na závěr přeji všem vydařený víkend, užívejte krásného babího léta a podpořte své zážitky určitě některým z dnešních tipů!


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!