verze pro tisk

Divadelní léto v Plzni 2010: Král Jelenem a Revizor

Divadelní léto v Plzni 2010: Král Jelenem a Revizor

Historické centrum Plzně opět ožije divadelními představeními. Třetí ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem představí komedii Král jelenem z pera Carla Gozziho. V druhé polovině července se opět bude hrát úspěšná loňská inscenace Revizor od N. K. Gogola.

Komedie Král jelenem byla napsána sice před více než dvěma sty lety, je to ale moderní hra se spoustou nevídaných prvků. Podtitul ‚tragikomická pohádka o třech dějstvích' dává tušit lehce bláznivou podívanou, mnohdy až překvapivě a mrazivě aktuální,” říká ke hře Král jelenem režisér Vilém Dubnička.

Divadlo vznikne před muzeem

Scéna, na níž se bude hrát komedie Král jelenem, vznikne před Západočeským muzeem – v prostoru mezi fontánou a budovou muzea. Na Revizora se diváci mohou přijít podívat před plzeňskou radnici. Stejně jako minulý rok zde během představení nebudou jezdit tramvaje.

Předprodej vstupenek

Předprodej vstupenek na Divadelní léto pod plzeňským nebem byl zahájen 1. června v kavárně Západočeského muzea. Od 22. června je možné je zakoupit přímo v pokladně umístěné před Západočeským muzeem (po – pá od 15 – 18 hodin). Vstupenky si můžete také rezervovat on-line .

Termíny divadelních představení

Carlo Gozzi: Král jelenem

premiéra: 28. 6. 2010 ve 21.00 hod před Západočeským muzeem v Plzni, Kopeckého sady 2

reprízy: 30.6. - 12. 7. 2010 ve 21.00 hod (6.7. se nehraje) před Západočeským muzeem v Plzni, Kopeckého sady 2

N. V. Gogol: Revizor

reprízy: 19. 7. - 26. 7 2010 od 21 hod náměstí Republiky Plzeň


Hodnocení

Hodnocení: 4.8 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!