verze pro tisk

Biodožínky v Plzni již podruhé

3. září 2010

Dožínky byly kdysi tradiční slavností na každé vesnici – oslavoval se na nich konec žní a jednalo se o významnou společenskou událost (vzpomeňme si na scénu z filmové Babičky). Dnes zájem o místní výrobky a malé (bio)zemědělce roste, jak dokazuje vysoká návštěvnost plzeňských farmářských trhů.

Loni se dožínky vrátily do Plzně a dostaly jednoduchý, ale výstižný název – Biodožínky. Těšit se na ně můžete i letos – druhý ročník Biodožínek v Plzni proběhne již tuto neděli 5. září od 10 do 18 hodin v Pivovarském dvoru v Plzni Černicích.

Co bude na Biodožínkách k dostání?

Nakoupit zde můžete masné výrobky z farmy Sasov (například biouherák nebo biošunku), kozí sýry ze statku Belina, zeleninu, ovoce, přírodní kosmetiku i oblečení z biobavlny. K dostání bude i biomáslo nebo bezlepkové pečivo těšit se můžeme i na rukodělné výrobky.

Krom toho zde můžete získat cenné informace – bude se zde konat například beseda o biopotravinách, o životě na ekostatku nebo o zboží Fair Trade.

Šéfkuchař restaurace Purkmistr, na jejímž dvoře se Biodožínky konají, vám ukáže skvělou kuchařskou show – můžete se tak naučit, jak rychle, dobře a zdravě vařit z biopotravin.

Nudit se nebudou ani děti – celý den je bude bavit Standa a Vanda. Pro pány je zase připraveno skvělé pivo z pivovaru Purkmistr.

Program biodožínek je k dispozici na webu sdružení ENVIC .

Zobrazeno: 3900x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!