verze pro tisk

Česko-Slovenský festival startuje: Na co se těšit?

21. říjen 2010

Dnes v 10 hodin byl neoficiálně zahájen sedmý ročník festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni. Letošní ročník bude patřit hudbě, divadlu, filmu, jídlu, výstavám i řemeslům. Je na co se těšit!

Zahájení již dnes

Oficiální zahájení osmidenního festivalu proběhne dnes v 18:30 v prostorách Měšťanské besedy. Ještě před tím máte možnost ochutnat slovenské pochoutky, shlédnout vystoupení slovenských umělců a podívat se na tradiční slovenská řemesla v Domě kultury Inwest, kde bude probíhat od 10 do 18 hodin prezentace Slovenska.

Poznejme své sousedy

Prezentace Slovenska pak bude v Domě kultury Inwest probíhat ještě po další dva dny. Těšit se můžete na mistryně Slovenska v moderní gymnastice s akrobatickou show, tradiční slovenské umělce hrající na fujaru, dudy či píšťalku. Během festivalu se v Plzni představí i žilinské divadlo se svým představením „Žena z minulosti“.

Festival nabídne jak kulturní, tak sportovní vyžití. Na sobotu je přichystán bowlingový turnaj „U Kalicha“. V neděli přijdou na své věřící. Čekají je bohoslužby ve slovenštině a staroslovenštině.

Další týden budou zahájeny filmové projekce vítězných snímků 37. Mezinárodního festivalu filmů o trvale udržitelném rozvoji. Proběhnou koncerty slovenských i českých kapel.

Vyvrcholení festivalu 28. října

Celý festival vyvrcholí v Den vzniku samostatného československého státu, tedy 28. října. V Chrámu sv. Bartoloměje proběhne slavnostní mše, poté jsou U Branky nachystány nejrůznější koncerty.

Od 10 do 16 hodin se budou ve Smetanových sadech konat trhy s tradičními českými a slovenskými specialitami a výrobky. Pokud máte chuť na korbáče, borovičku, či halušky, nenechte si tuto akci ujít!

Doprovodný program

Po celou dobu festivalu budou vybrané plzeňské restaurace v rámci Dnů slovenské kuchyně podávat tradiční slovenské speciality. V Národopisném muzeu v Plzni proběhne samostatná výstava věnovaná kulturním památkám Slovenska zapsaným na seznamu UNESCO. Program letošního festivalu je opravdu bohatý, nenechte si ho tedy ujít!

Zobrazeno: 4161x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!