verze pro tisk

Die Happy, NIL a Gate Crasher v sobotu v KD Šeříková

3. listopad 2011

Již v roce 1993 vznikla v Německu kapela Die Happy. U našich západních sousedů si postupně vydobyla silné postavení mezi rockovými skupinami, jejich popularita však v posledních letech přesáhla hranice Německa. U nás ji ještě před několika lety znali jen skalní fanoušci, na tuzemské koncerty chodily spíše jen desítky lidí. Díky tomu, že se zpěvačka Die Happy Marta Jandová, dcera Petra Jandy z Olympicu, začala objevovat v jedné z televizních soutěží, popularita Die Happy logicky narostla i v našich končinách.

Alba Die Happy

O tom, že Die Happy existují, tak dnes již ví prakticky každý. Skupina však má za sebou již velké množství koncertů a alb. Prvním albem bylo EP Better Than Nothing, následovalo album Dirty Flowers ( 1995). Velkého ohlasu mezi kritiky se dočkala alba Bitter to Berger ( 2005) či No Nuts No Glory ( 2006). Zatím posledním počinem je řadové album Red Box ( 2010).

Dvě předkapely

Die Happy se po více než roce opět představí plzeňskému publiku a opět to bude v KD Šeříková. A aby těch „opět“ nebylo málo, opět si jako předkapelu vybrali východočeskou indie rockovou kapelu NIL, která sklízí úspěchy se svým posledním albem Dirty. Druhým hostem večera bude česká skupina Gate Crasher.

Koncert se uskuteční 5.11.2011 v KD Šeříková od osmi večer, vstupné je 450 Kč na místě, 390 v předprodeji.

Zobrazeno: 4052x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!