verze pro tisk

Farmářské trhy v Plzni: Nejlepší regionální potraviny

24. září 2010

Již páté farmářské trhy proběhnou v Plzni v sobotu 25. září na nádvoří hotelu Gondola (u Mlýnské strouhy). Zemědělci otevřou své stánky v 8 hodin ráno a nakupovat budete moc do 13 hodin.

Na farmářské trhy si zvykají zemědělci i zákazníky. Sortiment výrobků se rozšiřuje a zájem zákazníků roste. Prvních květnových farmářských trhů se zúčastnilo 15 prodejců, tuto sobotu už to bude přes 40. Pořadatelé navíc hlídají kvalitu prodávaného zboží.

Farmářské trhy nabízejí kvalitu

Podstatná je pro nás vysoká kvalita prodávaných produktů, dohledatelný původ, autentická chuť, originalita a v neposlední řadě preferujeme prodejce z řad farmářů, přímých zpracovatelů či osob s farmáři přímo spolupracujícími. Asi jako jediní pořadatelé farmářských trhů v ČR veřejně na webu www.plzensketrhy.cz publikujeme informace o každém prodejci i s kontakty,“ říká Tomáš Popp z ENVIC.

Regionální produkty na farmářském trhu

Na sobotních farmářských trzích budou k dostání výrobky, které zvítězili v soutěži o nejlepší Regionální potravinu 2010. Z Plzeňského kraje to bude minimlékárna JOMA s vítězným mléčným produktem Šumaváček. Představí se ovocnáři ze sadů u Nezvěstic, kteří zvítězili s jablkem odrůdy Julia. Karlovarský kraj pak zastupuje Horský statek Abertamy s kozím sýrem Barbora. Těšit se můžeme i na cibuli z Račetic z Ústeckého kraje.

Co ještě farmářské trhy nabídnou?

Sobotní nabídka plzeňských farmářských trhů bude opravdu široká. Farma pana Kostky z Litoměřic nabídne rukolu, saláty nebo okurky, svoji zeleninu přiveze i moravská farma Monika. K dostání budou houby, hlíva ústřičná, jablka a švestky, čerstvé ryby a chybět nebude ani mléčný automat, u něhož se pravidelně stojí fronty. Těšit se můžeme i na pečivo.

Jako obvykle nabídne restaurace Gondola speciální menu a k dostání budou i piva z pivovaru Purkmistr.

Informace o plzeňských farmářských trzích a katalog prodejců najdete na http://www.plzensketrhy.cz

Zobrazeno: 5471x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!