verze pro tisk

Festival Bonjour Plzeň 2010 aneb Francie v Plzni

22. říjen 2010

Nestihli jste se v létě podívat do Francie a stýská se vám po francouzské kultuře, sýrech nebo vínu? Máme dobrou zprávu – Francie přijede do Plzně za vámi – alespoň v rámci tradičního festivalu Bonjour Plzeň.

Festival Bonjour Plzeň dospěl – letos slaví osmnácté narozeniny! K tomu se ještě přidala další dvě výročí – 100 let od založení Alliance française de Plzen Karlem Klostermanem a 20 let od jejího znovuotevření. Důvodů k oslavám je hodně. Jak bude vypadat program festivalu?

Kultura i gastronomie

Jako každý rok se můžeme těšit na spoustu koncertů, filmů, divadelních představení i gastronomických zážitků. Přece jen francouzská kultura a jídlo patří neoddělitelně k sobě. Podívat se můžete například na přednášku Franche-Comté na talíři, která proběhne 22. října. Franche-Comté je kraj, kde se vyrábí spoustu dobrého sýra, uzenin i vína – to vše budete moct v rámci přednášky ochutnat.

Slavnostní zahájení festivalu Bonjour Plzeň

Festival Bonjour Plzeň bude slavnostně zahájen 26. října v 16.30 v prostorách Aliance francaise v Plzni. Na tento den je připravena diskuse a přednáška s francouzským velvyslancem Pierrem Lévy, kterou organizátoři nazvali „Hranice Evropské unie: špatně položená otázka do správné debaty". Přednáška začíná v 14.30 hodin v Hotelu Central.

Bonjour Plzeň: Výběr z programu

Nabídka programu festivalu Bonjour Plzeň je letos opravdu bohatá. Přinášíme alespoň malou ochutnávku…

Koncerty

Phyltre: Divadlo pod lampou, 28. 10., začátek ve 21.00 hodin. Na jevišti rozjíždějí sexy francouzský rock inspirovaný 80. lety a nabiti energií dávají neznatelně najevo svou radost

Claire Michael Qaurtete + Jazz Mistake: Café Anděl, 2. 11., začátek ve 20.30 hodin. Jazzová saxofonistka Claire Micheal a její quartem přijede do Plzně ukázat, co hraje v Paříži.

Divadlo

TCHANTCHES (Theatre du Haut-Pré): Divadelko Jonáš, 12.11., začátek v 18.00 hodin. Jděte se pobavit do loutkového divadla sami nebo se svými dětmi.

Film

Iluzionista: Kino Beseda, 19. 10., začátek v 17.00 a ve 20.00 hodin. Nostalgický snímek ukazuje konec 50. let a kouzelníka, který stále publiku ukazuje stejná kouzla, která už nikoho nezajímají…Ve Skotsku ho ale čeká věrná fanynka, která navždy změní jeho život.

Sama v Africe: Kino Beseda, 2. 11., začátek v 17.00 a ve 20.00 hodin. Příběh nás zavede do jedné africké země, kde propuká občanská válka. Maria odmítá opustit svoji kávovou plantáž a vyhnout se nebezpečí…

Rozchod: Kino Beseda, 4. 11., začátek v 17.00 a v 19.00 hodin. Suzanne žije v přepychovém domě a manžel ji plní každé přání. Přesto není šťastná. Jednoho dne se seznámí s Yvanem – španělským dělníkem s kriminální minulostí…

Více o festivalu Bonjour Plzeň 2010 a o programu čtěte na http://www.alliancefrancaise.cz

Zobrazeno: 4862x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!