verze pro tisk

Historický víkend opět na Doubravce u sv. Jiří

10. červen 2010

Ve dnech 11. - 13. 6. se v přírodním areálu nedaleko kostela sv. Jiří na Doubravce uskuteční další ročník již tradiční plzeňské akce, Historického víkendu. Pro návštěvníky je připraven bohatý program ilustrující dávnou, ale i nedávnou, nejen českou historii. Předzvěstí Historického víkendu bude Muzejní noc konající se 4. 6. v Západočeském muzeu a Západočeské galerii. Na akci se také můžete nechat nalákat Prologem Historického víkendu, jež se odehraje 10. 6. na hlavním nádvoří Plzeňského Prazdroje od 18 do 21 hodin. Vystoupí zde skupina historického šermu Gotika s představením Golem a kapela Strašlivá podívaná.

Císař s poddanými, ale i rockoví muzikanti a folklorní soubory

Samotný Historický víkend, kam je vstup zdarma, pak v pátek od 17 hodin zahájí na hlavní scéně u sv. Jiří průvod císaře Rudolfa II., pro jehož potěšení vystoupí šermíři, kejklíři, hudebníci či tanečnice. Večer si nenechte ujít česko-skotskou rockovou skupinu Navostro. Šermířská, kejklířská, divadelní, hudební či taneční vystoupení se budou po celý víkend paralelně odehrávat i na druhé scéně u soutoku.

Sobotní historický den bude zahájen v 10 hodin skupinami historického šermu. Ve 14 hodin se znovu ukáže císař Rudolf II. se svou družinou. Odpoledne vystoupí kapela Strašlivá podívaná a v 19 hodin se na vystoupení chystá skupina Gnomus, jež všechny provede nočním rejem strašidel a bájných bytostí, jimž je celá sobota též zasvěcena. Zde proběhne také oceňování strašidelných masek. Rej zpestří představení Císař se baví a následný ohňostroj. Nedělní program opět začne v 10 hodin vystoupeními šermířů, následuje rytířský turnaj. Odpoledne odehraje Plzeňský dětský sbor představení Noc na Karlštejně a pak diváky pobaví Divadelní spolek Jezírko pohádkou O princezně Máně.

Akce se zúčastní též několik zahraničních folklorních souborů, neboť v Plzni ve stejnou dobu probíhá Mezinárodní folklorní festival. Hosty budou například Maďarsko, Uzbekistán, Rumunsko či Srbsko.

Doprovodné dění: dobové hry a soutěže, zvířátka a mnoho dalšího

Součástí Historického víkendu bude interaktivní scéna se skupinou Tercie, kde si děti mohou vyzkoušet různé dobové dovednosti. Nemenším zpestřením pro malé i velké jistě bude malá scéna s mláďaty z plzeňské ZOO nebo ukázky dravých ptáků. V sobotu se můžete také vypravit na Pohádkovou cestu plnou překvapení, jejímž cílem je nedaleký Pecihrádek. Nesporně zajímavým doprovodným programem sobotního dne budou komentované prohlídky kostela sv. Jiří s výkladem Ing. arch. Jana Soukupa.

Kromě klasických způsobů jak se na akci dostat je na sobotu nachystána možnost nechat se z centra města na Doubravku svézt historickým autobusem ČSAD, jehož jízdy budou součástí Dne otevřených dveří konajícího se v areálu ČSAD v Malé Doubravce. Autobus bude odjíždět ze sadů Pětatřicátníků každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.

Historický víkend pořádá Nadace 700 let města Plzně , více se dozvíte na příslušném webu.

Zobrazeno: 4326x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!