verze pro tisk

Hudba Praha v Plzni

24. srpen 2010

Do Plzně míří Hudba Praha! Ve čtvrtek 26. srpna se v Zach´s Pubu rozezní repertoár této bigbítové legendy. Koncert startuje ve 21:00, lístky stojí 200 Kč v předprodeji nebo pak 250 Kč na místě.

Jasná Páka, bude to Hudba Praha!

Rocková Hudba Praha existuje od roku 1984, kdy navázala na činnost skupiny Jasná Páka vzniklé roku 1981. Obě uskupení spojuje jméno frontmana Michala Ambrože. Jasná Páka patřila k předním interpretům české nové vlny, stavěla na směsici pub-rocku, punku či rhythm & blues v kombinaci s neotřelým písničkářstvím. Kapela se však záhy ocitla na seznamu zakázaných kapel, což Ambrož vyřešil sestavením formace nové.

Hudba Praha: Více než 25 let na scéně

Hudba Praha nabrala poněkud jiný hudební výraz, zvolila méně agresivní a více melodické pojetí skladeb, přiznává také ovlivnění elektrifikovaným folkem. Brzy se stala jednou z nejoblíbenějších pražských klubových kapel. V roce 1996 se všeobecně mělo za to, že kapela končí, avšak o tři roky později svou činnost opět obnovuje. Roku 2006 vstoupila do Beatové síně slávy. Dnes se zabývá zejména koncertní činností a působí ve složení Michal Ambrož (kytara, zpěv), Vladimír Zatloukal (kytara, zpěv), Jiří Jelínek (baskytara), Karel Malík (saxofon, zpěv), Vítek Malinovský (saxofon, zpěv), Michael Šimůnek (bicí), Alena Sudová a Kristýna Peteříková (zpěv).

Pokud si chcete poslechnout, jak to Hudbě Praha po všech těch letech hraje, vyražte ve čtvrtek do Zacha!

Zobrazeno: 5652x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!