verze pro tisk

James Harries v Plzni

21. únor 2011

Talentovaný muzikant, skladatel a textař James Harries zavítá tento čtvrtek do Plzně. Vystoupí v oblíbeném Zach’s Baru. Jste zvědavý, o koho se jedná? Možná vám napoví filmy, ve kterých zazněly jeho songy: Snowborďáci, Rafťáci, Bobule...

James Harries, britský písničkář, se narodil v roce 1974 v Manchesteru. Začínal jako jazzový tenorsaxofonista, poté si vyzkoušel roli garážového rockera a zpěváka kelt-punkové skupiny. V současné době je především folkovým písničkářem.

Prahu si zamiloval a tak tu zůstal

Poprvé James navštívil Prahu v roce 1991 spolu se školní jazzovou kapelou, kde působil jako tenorsaxofonista. Po letech se sem vrátil a rozhodl se zde zůstat. Koncertuje, vydává vlastní desky a sklízí za ně úspěchy. Poslední album „Day Like These“ z roku 2007 vzniklo v Kalifornii pod dohledem známého producenta Bena Yonase.

Kromě koncertování a vydávání vlastních desek je podepsaný pod hudbou k několika známým českým filmům. Mezi ty nejznámější patří Snowborďáci, Rafťáci, Bobule či Lidice.

Koncertní šňůra

V současné době podniká James Harries koncertní šňůru po Čechách a pak zamíří za hranice. Do Plzně zavítá ve čtvrtek 24. 2. 2011. Koncert se uskuteční v Zach’s Pubu od 20:30. Lístky jsou k sehnání v předprodeji za 100 Kč. Na místě pak budou za 130 Kč.

Zobrazeno: 4213x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!