verze pro tisk

Kde v Plzni oslavit Den rodiny? Na festivalu Pět plus jeden den

10. květen 2010

Celý týden bude v Plzni patřit rodinám. Počínaje dnešním dnem totiž startuje festival „Pět plus jeden“, který vyvrcholí v sobotu 15. května. Tento den totiž OSN určilo za mezinárodní Den rodiny. Na co se v Plzni můžeme těšit?

Připraveno je sportovní klání, dovádění a hry, vaření s čertovou babičkou nebo speciální pokusná show. Cílem celého šestidenního cyklu je zdůraznit klíčovou roli rodiny a upozornit na to, že by její členové spolu měli trávit více času. Festival Pět plus jeden den projde postupně všechny velké plzeňské obvody. Program vždy začíná v 15.00 a končí v 18.00. V sobotu se začíná již v 10.00 hodin dopoledne. Během celého týdne mohou děti sbírat korálky – za každý den festivalu dostanou jeden.

Kam na Den rodiny vyrazit?

Pondělí 10. dubna je vyhrazeno veselému sportování v Centrálním parku Lochotín. V úterý je připraveno Zelené hraní ve Chvojkových lomech na Slovanech. Ve středu se festival přesune do Borského parku, kde budou připraveny nejrůznější hry. Čtvrtek je zadán pohádkovým bytostem v zahradě 6. mateřské školy na Letné. V pátek si mohou děti uvařit něco dobrého v Muzeu strašidel.

Do oslav Dne rodiny se zapojí i plzeňská Techmania, která připravila speciální show Hravé reakce. Program probíhá v rámci běžné otevírací doby a je určen pro malé i velké. Použitím obyčejných kuchyňských suroviny, jako jsou kypřící prášek a ocet, v Techmanii vyrobí oxid uhličitý, který v show využijí například k simulaci sopečného výbuchu nebo nafouknutí balónku.

Celý festival Pět plus jeden den vyvrcholí v sobotu 15. května v amfiteátru Plaza, kde je připraven zábavný program pro děti a dospělé „Mámo, táto, pojď si hrát.“

Zobrazeno: 4392x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!