verze pro tisk

Kurtizány z 25. Avenue ve středu magneticky rezonují v Andělu

23. říjen 2010

V Andělu se v předvečer svátku ke Dni vzniku samostatného československého státu představí dnes již legendární kapela Kurtizány z 25. Avenue. Tohle seskupení okolo zpěváka a skladatele Tomáše Varteckého vzniklo již v 89. a s přestávkami funguje vesele dodnes. O tom, jak válí, se můžete přesvědčit sami ve známém plzeňském klubu Anděl, návštěvy rozhodně nebudete litovat ( tedy pokud neposloucháte zrovna nějaké disco trysko...).

Místo Simona zpívá Vartecký

Kurtizány prodělaly v posledních letech zásadní změnu. V létě 2006 totiž oznámil zpěvák Simon zbytku kapely, že s ní již nehodlá dále pokračovat. Vypadalo to na konec slávy Kurtizán, Vartecký se plně začal věnovat svým projektům ( mj. skládá písně své partnerce Anně K.). Po čase si však vše sedlo ( možná i díky hlasitým prosbám věrných fandů) a kapela začala opět vystupovat na festivalech i samotných koncertech. Za mikrofon se postavil sám Tomáš Vartecký a čekalo se, zda to nebude šlápnutí vedle. Album Teorie magnetické rezonance ale všem škarohlídům jasně ukázalo, že Tomáš jako zpěvák celkem slušně obstojí. Posloucháte-li jeho projev, občas byste ani nepoznali rozdíl mezi ním a Simonem.

Kurtizány z 25. Avenue si Plzeň v poslední době docela oblíbily, objevují se zde pravidelně na fesťácích i koncertech a pokaždé sklízejí úspěch. Nic jiného se nedá čekat ani tentokrát, Anděl po jejich živelném hraní možná nezůstane stát v základech.

Pro ty z vás, kteří snad neví, s kým a čím budou mít při návštěvě koncertu tu čest, malá ochutnávka z youtube .

Takže nezapomeňte:

Kurtizány z 25. Avenue, Anděl music bar , 27.10.2010 od 21:00

Zobrazeno: 4217x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!