verze pro tisk

Legendární Apocalyptica to rozjede v Plzni

22. únor 2011

Oblíbená finská kapela Apocalyptica známá adaptacemi skladeb skupin Metallica a Sepultura zavítá tento pátek do Plzně. Můžete se těšit na staré hitovky, ale i nejnovější songy z alba „7th Symphony“, zvukové efekty, kreace i na nové nezvyklé aranže.

Počátky helsinské rockové orchestrální kapely Apocalyptica sahají do první poloviny devadesátých let. Od té doby má tato kapelka na svém kontě šest studiových alb a svou hudbou se jí podařilo vzbudit zájem téměř po celém světě.

Apocalyptica se proslavila především originálními instrumentálními skladbami postavenými na hře na cello a také na vokálech. Stala se známou díky coververzím skladeb Metallicy, Sepultury, Faith No More, či například Pantery. Apocalyptica ale také přichází s vlastními hity!

V současné době hraje Apocalyptica ve složení: hlavní frontman a zakladatel kapely Eicca Toppinen (cello), dále Perttu Kivilaakso (cello), Paavo Lötjönen (cello) a Mikko Sirén (drums).

Album „7th Symphony“ představí v Praze a Plzni

Sedmé, nejnovější, album nazvané „7th Symphony“ přijíždí Apocalyptica představit tento týden do své oblíbené Prahy a poté do Plzně. Album „7th Symphony“ je považováno za jejich dosud nejeklektičtější a nejnápaditější nahrávku. Pokud máte rádi instrumentální skladby a rocku, budete s tímto albem spokojeni.

Lístky na plzeňský koncert je možné sehnat v předprodeji přes plzeňskou vstupenku. Pokud máte v plánu vyrazit, měli byste si pospíšit. Koncert se uskuteční v TJ Lokomotiva Plzeň již tento pátek 25. 2. 2011 od 20 hodin. Koncert budou doprovázet přísná bezpečnostní opatření. Fotoaparáty, nápoje a deštníky tak raději nechte doma.

Zobrazeno: 4557x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!