verze pro tisk

Neobvyklá plavidla opět na Radbuze

8. září 2010

Řeka Radbuza se letos znovu stane místem konání dalšího ročníku Plavby netradičních plavidel. Vodáci všech řek, recesisté a další nadšenci mají tentokrát sraz v sobotu 11. září. Koráby a jejich posádky se budou připravovat již od 8 hodin, v 11 hodin pak vyplouvají z jezu v Doudlevcích. Na 13. hodinu je naplánován sjezd všech nápaditých kocábek po provizorní čtrnáctimetrové šupně připravené na jezu „U Mráčku“.

Plavidla zdolají 6 kilometrů po vodě

Loňský ročník sledovalo pět tisíc přihlížejících. Měli možnost vidět plout obřího šedého žraloka s doširoka otevřenou tlamou, motocykl typu chopper, želvy, pirátskou loď, postel, jezírko s vílami a vodníky či plavidla s pohádkovými postavičkami. Co si pro nás recesisté připraví letos? V sobotu se můžeme na vlastní oči přesvědčit jaká podivná plavidla se udrží na vodě i po 6 kilometrech plavby.

Hlavní cena: Zájezd za 10 000 Kč

Vítězné plavidlo obdrží zájezd od CK Holiday Travel v hodnotě 10 000 Kč. Avšak pro každou z vynalézavých posádek bude každopádně malým vítězstvím, pokud se jejich vodní přibližovadlo dostane úspěšně do cíle. V současném počasí by se asi v Radbuze chtěl dobrovolně vykoupat jen opravdový nadšenec.

Šikmá plošina překrývající jez „U Mráčku“ je posledním a nejzásadnějším úsekem cesty plavidel. Přijďte se podívat jak ji všechny zvláštní koráby, které se k ní dostanou, zvládnou. Jestliže se některé posádky nakonec opravdu vykoupou, vaše povzbuzování je určitě zahřeje.

Zobrazeno: 6471x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!