verze pro tisk

Nepomucké pivní slavnosti jsou tu

3. červenec 2012

V sobotu 7. července se v Nepomuku na jižním Plzeňsku uskuteční již 20. ročník oblíbených pivních slavností.

Již tuto sobotu bude svažité nepomucké náměstí opět patřit kvalitnímu pivu a dobrému jídlu. Zdejší pivní slavnosti, které si za dvacet let své existence již vydobyly jisté renomé, se v posledních letech se zaměřují na poctivé pivovarské řemeslo, které reprezentují malé a střední pivovary. Také jich zde letos bude na tři desítky. Z Plzeňského kraje dorazí, až na výjimky, všechny.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na dobré pivo či anketu, který ze zúčastněných pivovarů je ten nejlepší, ale i na pivní a gastronomické soutěže, například na pétanque s pivními tácky či mistrovství Nepomuka v opékání špekáčků.

Když už jsme zmínili jídlo, je třeba zdůraznit, že i jemu je na slavnostech věnována pozornost: z dostání zde budou grilované Přešínské klobásy od místního řezníka Radka Herejka, mimochodem oceněné jako regionální potravina Plzeňského kraje, či hovězí biohamburgery ze Soběsuk a spousta dalších nešizených pochutin.

Regionální a stylově rozmanitá je i hudební nabídka. Letos zahraje v Nepomuku např. reggae-ska-kabaret V3Ska, drsně metaloví Snail či country-bluegrassové Wow Trio. Dorazí i Švejk band Milana Karpíška se svými kuplety a staropražskými písničkami a nebude chybět ani pořádná dávka rocknrollu.

„Snažíme se, aby naše pivní slavnosti byly pro všechny, kdo mají rádi dobré pivo, chutné jídlo a pořádnou muziku. Regionálnost nepovažujeme za zápor, ale za přednost. Pokoušíme se prostě vybudovat takový malý pivní veletrh, který přitom neztratí charakter sousedského setkání,“ říká Pavel Kroupa z pořádajícího občanského sdružení Nepal. A dodává: „Myslím, že nepomucké pivní slavnosti mohou oslovit jak místní důchodce, kteří si přijdou poklábosit při dechovce, tak mladé z velkoměsta, kteří vyrazí na jejich oblíbeného DJe.“

Nepomucké pivní slavnosti začínají v 11:00 a končí hluboko v noci. Hudební produkce na náměstí je připravena do půlnoci, pak následuje afterparty v klubu Coffee-shop.

Vstup na akci je zcela zdarma.

Kontakt:

Pavel Kroupa, mluvčí o.s. Nepal, tel: 731 015 547, e-mail: nepal@email.cz

Program:

11:00 zahájení pivních slavností, dechovka

13:00 ŠVEJK BAND hašlerky, kuplety a staropražské lidovky

14:30 WOW TRIO country & bluegrass

15:00 pivní a kulinářské soutěže

16:00 BONEBROKE rock 21. století

17:00 pivní a kulinářské soutěže

18:00 ROCK’N'ROLL BAND

19:30 V3SKA venkovské ska

21:21 vyhlášení ankety o nejlepší pivovar slavností

21:30 CURLIES keltský punk s dudama

23:00 SNAIL post HC / metal

Slavnostmi provádí, kapely uvádí a soutěže moderují: mistr improvizace Orest Šimpy a progresivní šéfkuchař Martin Havlík.

afterparty:

00:00 Selector Boldrik reggae a spol.

02:00 DJ Cycotron (Wenkow sound) drumnbass

03:30 Stanjah 23 vs. Machy Man drumnbass / tekk / electro

afterparty se koná v klubu Coffee-shop

vstup zdarma

Nepomucké pivní slavnosti již pátým rokem pořádají nadšenci sdružení v o.s. Nepal ve spolupráci s městem Nepomuk.

Cílem občanského sdružení Nepal je podpora nezávislé umělecké tvorby a rozvoj místního kulturního dění a společenského života. Sdružení existuje od roku 2000 a za tu dobu má na kontě několik set kulturních akcí.

Podrobné informace na pivo.nepomuk.cz (oficiální stránky akce – přehed zúčastněných pivovarů, program …)

Komerční sdělení

Zobrazeno: 3595x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!