verze pro tisk

Nezmaři opět v Plzni, vrací se na Portu

10. duben 2013

V sobotu 13. dubna 2013 ve 20:30 vystoupí v Plzni ve velkém sále Saloonu Roudná stálice české folkové hudby, českobudějovická kapela Nezmaři. Večerní program zahájí už o hodinu dříve hudební uskupení Eret trio, ve složení Jan Eret, Petr Vrobel a Michal Röhrich.

Nezmaři zakončí Západočeské kolo Porty

Večerní koncert se tak stane slavnostní tečkou za celodenním kláním kapel i jednotlivců v rámci Západočeského finále hudebního festivalu Porta.

Nezmaři si za 35 let svého aktivního koncertování získali stálé publikum po celé republice. Do Plzně se vrací jako historičtí držitelé celonárodních plzeňských Port z dob největší slávy legendárního festivalu. Kromě těchto vzácných ocenění jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country.

Přijďte podpořit své oblíbené kapely

Návštěvníci festivalu, kteří si kromě večerního programu udělají čas i na soutěžní část, se mohou těšit na skupiny Jsme v tom, Růže v trní, Jampet, Čáry Máry, duo Dubnička Lahoda a řadu dalších. Soutěžní část odstartuje ve 12 hodin. Potenciální zájemci o účinkování se ještě mohou hlásit u pořadatele Janka Ereta (email nadobrezpravy@centrum.cz), uzávěrka přihlášek je v pátek 12.dubna.

Výkony soutěžících bude hodnotit odborná porota, ve které uvidíme známého trampského hudebníka a publicistu Bohumila Šedifku Röhricha, Petra Merxbauera ze Strašlivé podívané, hudebního vydavatele Jiřího Slámu, jazzovou zpěvačku Vlaďku Bauerovou a vynikající multiinstrumentalistku Romanu Tomáškovou.

Nejlepší kapely získají postup do Národního finále Porty v Řevnicích a na Mezinárodní festival Porta v Ústí nad Labem. V loňském roce v interpretační i autorské kategorii uspěl plzeňský muzikant Jirka Mucha s Janou Balejovou.

Vstupenky stále k dostání

Vstupenky je možné zakoupit jak v předprodejích v hudebninách Houdek, v prodejně Liman

sport, v obchodě Seraf i v samotném Saloonu Roudná, tak budou k dostání na místě. Cena vstupenky zahrnující soutěžní část i večerní koncert činí 170 Kč.

Festival je mediálně podpořen Českým rozhlasem Plzeň a Rádiem Samson a koná se pod záštitou MO Plzeň 1 pana Mgr. Miroslava Brabce.

Zobrazeno: 3617x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!