verze pro tisk

Nezmaři vystoupí v Měšťanské besedě

20. leden 2011

V pondělí 24. ledna vystoupí v Měšťanské besedě jedna z nejznámějších českých folkových kapel, a to Nezmaři. Pokud máte v plánu na jejich koncert vyrazit, měli byste si pospíšit, lístky mizí bleskovou rychlostí.

Tak jak již bylo naznačeno, skupina Nezmaři patří k legendám české folkové scény. Za léta aktivního koncertování nasbírala ve svém žánru mnohá ocenění a získala své stálé publikum.

Na hudební scéně více jak třicet let

Tato českobudějovická kapela byla založena již v lednu 1978 a za tři roky se probojovala do celostátního finále Porty.

Zakládajícími členy kapely byli Zdeněk Hejklík, Zdeněk Svoboda, Luboš Hrdlička a Pavel Zajíc. V průběhu historie kapely došlo k některým personálním obměnám ve složení a v současnosti, spolu s Pavlem Zajícem, v kapele působí Šárka Benetková, Tonda Hlaváč a Pavel Jim Drengubák.

Za svou více jak třicetiletou kariéru si skupina vybojovala své stálé místo na české folkové scéně. Nezmaři se nevyhýbají ani čistě akustickým koncertům. V současné době patří také mezi nejlepší vokální skupiny v Čechách.

Nezmaři mají na svém kontě dvanáct samostatných desek. Poslední CD „Nezmaři…než tóny doznějí“ vyšlo v roce 2004. Ačkoli skupina působí i v zahraničí, netají se tím, že české publikum je pro ni prioritou.

Plzeňské vystoupení

Takže kdy a kde? V Měšťanské besedě v pondělí 24. ledna od 19:30. Lístky seženete v předprodeji a pohybují se v rozmezí 190 až 220 Kč.

Zobrazeno: 3777x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!