verze pro tisk

Ohnivé flamenco roztančí Plzeň

23. listopad 2010

Máte rádi flamenco? Pokud ano, zavítejte ve čtvrtek 25. 11. do Měšťanské besedy. Formace Sueňos de Aire přiveze do Plzně harmonické melodie plné energie a umožní tak posluchačům alespoň na jeden večer cítit rytmus španělské Andalusie.

Flamenco je taneční a hudební styl, který si díky své kráse, umělecké hodnotě a náročnosti oblíbili taneční mistři po celém světě. Jedná se o lidový tanec jihošpanělské – andaluské kultury.

Historie flamenca sahá na počátek 18. století. Vzniklo spojením folklóru španělských cikánů a andaluského folklóru. Zlatým věkem tohoto stylu bylo období od poloviny 19. století do počátku století dvacátého. V této době začaly vznikat tzv. café cantates či café de cante, kde bylo Flamenco produkováno komerčně.

V současné době se flamenco těší čím dál větší oblibě. Jen málokoho nechává chladným. Harmonické melodie plné energie, které v jeden moment dokážou spojit pocity radosti, smutku, touhy a hněvu.

Pokud jste se nechali zlákat, dorazte ve čtvrtek do Měšťanské besedy. V 19:30 vystoupí Sueňos de Aire. Svým posluchačům zahrají na flamencovou kytaru, perkuse, zazpívají a rozhodně nebude chybět ani tanec. Přijďte se přesvědčit, že flamenco není pouze hudbou a tancem, ale že se jedná především o způsob života, jeho cítění a jeho vyjadřování.

Zobrazeno: 4043x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!