verze pro tisk

Pavel Dobeš na Radyni

22. červenec 2010

Tento čtvrtek, 19. července, se uskuteční koncert známého písničkáře Pavla Dobeše . Akce se koná od 19 hodin v jedinečném prostředí zříceniny hradu Radyně. Lístky jsou stále k dispozici, lze si je zakoupit například přes Plzeňskou vstupenku .

Rodák z Frýdku-Místku spojil svoje hudební začátky s několika bigbeatovými kapely v Ostravě, postupem času pak začal vystupovat sólově a jeho repertoár se proměnil spíše na folk. Již v osmdesátých letech zaujal svými texty a hudbou na několika folkových festivalech. Posluchače mimo jiné oslovuje svojí “ostravštinou”, texty plné humoru, nadsázky a ironie jsou dodnes oblíbené mezi několika generacemi.

Pavel Dobeš má na svém kontě doposud 9 alb, poslední album s názvem Banány se datuje do roku 2006. Na svých koncertech, kterých přes rok zvládne několik desítek, zaznívají i písničky ze starších alb, z nichž nejsilnějším je zřejmě Zpátky do trenek z roku 1992.

Do Plzeňského kraje to má Pavel Dobeš z domova přeci jen daleko, takže jsou jeho koncerty v Plzni a okolí dnes již spíše výjimečné. Naposledy jsme měli možnost jej vidět na loňském ročníku festivalu Na ulici. I proto by si jeho příznivci a posluchači dobrého folku neměli tento koncert nechat ujít. V prostředí hradu Radyně půjde jistě o vynikající hudební zážitek.

Vstupenky jsou v prodeji za 170 Kč, zbývá však jen posledních pár kousků, takže není nač čekat.

Zobrazeno: 4062x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!