verze pro tisk

Peter Nagy navštíví Peklo

19. únor 2011

Jedna z nejvýraznějších postav česko-slovenské populární hudby Peter Nagy navštíví se svou kapelou Indigo v úterý 22. 2. plzeňské Peklo. Přijďte a zazpívejte si spolu s nimi známé hity jako je např. píseň „Profesor Indigo“ či „Láska je tu s námi“.

Peter Nagy, v současné době jeden z nejpopulárnějších slovenských zpěváků, má na svém kontě spolu s kapelou Indigo od roku 1984 jednadvacet alb. Už jeho debutové album „Chráň svoje bláznovstvá“ vyvolala v Československu naprosté šílenství. Chytlavé melodie a jednoduché texty si získaly široké publikum.

Není se co divit, že mnoho písní Petera téměř zlidovělo. Kdo by neznal jeho nejznámější hity jako je „Láska je tu s nami“, „Profesor Indigo“, „Kristínka iba spí“, „Len pomaly“ či „Podme se zachrániť“.

Zpěvák, skladatel, textař i fotograf

Peter Nagy patří mezi opravdu nadané hudebníky. Nejenže umí zpívat, ale také skládá písně a píše k nim texty. V minulosti působil i jako producent, v současnosti dokonce jako fotograf.

Na svém kontě má tento hudebník několik výrazných úspěchů. Jedním z těch největších je zisk Zlatého slavíka Československa v roce 1985, díky kterému se mu podařilo přerušit zlatou slavičí éru Karla Gotta. Rok předtím a i rok poté se v této soutěži umístil na pěkném stříbrném místě.

Peter Nagy získal několik zlatých a platinových desek, mezi ty nejnovější patří zisk zlaté desky za CD „20roku-20hitu“ z roku 2005 a zlaté desky za CD „Peter Nagy: Duety“ z roku 2007.

Ačkoli je v posledních letech Peter Nagy spojován spíše s dráhou fotografa, na muziku rozhodně nezapomíná. Ke svým padesátinám, které oslavil před dvěma lety, si nadělil velice úspěšné dvojalbum „Labute a havrany“.

Plzeňský koncert

Pokud jste se nechali nalákat, můžete si zakoupit lísky na plzeňský koncert Petera Nagyho v předprodeji. K dostání jsou za 350, 320 či 300 Kč. Koncert se uskuteční v úterý 22. 2. od 19: 30 v Pekle.

Zobrazeno: 5865x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!