verze pro tisk

Raven již zítra v Měšťanské besedě

26. leden 2011

Zítra vystoupí v Měšťanské besedě velmi talentovaný hudebník známý pod pseudonymem Raven. Pokud jste zvědaví, co od toho mladíka očekávat, jste na správných stránkách!

Už jste o něm možná slyšeli. Nadějný zpěvák hrající na klávesové nástroje, kytaru a akordeon, který také skládá hudbu, texty a navíc působí jako aranžér a hudební režisér. To je Raven!

Písně skládal již jako dítě

Talent Ravena se začal projevovat již v útlém dětském věku. V šesti letech začal navštěvovat hodiny klavíru u prof. Evy Balcarové, v deseti se sám začal učit na kytaru. Následně se pustil do prvních pokusů o písničku.

Intenzivně se hudbě začal věnovat v 80. letech. Jako pianista působil v rhythm´n´bluesové kapele Krausberry a v jihočeské hardrockové legendě Hubertus. V roce 1987 se rozhodl založit vlastní kapelu, která získala jméno Nasycen a po určitých stylových a personálních změnách se stala vyhledávanou klubovou formací rockově kytarového novoromantického střihu.

Raven skládá pro české hvězdy

Teprve v 90. letech Raven získává svůj pseudonym a vydává sólovou debutovou desku Bubny a píšťaly. Kromě vlastních songů skládá i pro další interprety. Kupříkladu složil známou píseň Kristiáne, vstávej, kterou má ve svém repertoáru Bára Basiková.

V současné době Raven spolupracuje s kapelou Neřež a intenzivně se věnuje přípravě nového alba.

Pokud jste na Ravena opravu zvědaví, nezbývá vám nic jiného než vyrazit. Koncert začíná v 19:30 v Divadélku Jonáš a lístek stojí sympatických 90 Kč.

Zobrazeno: 4303x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

prej raven

sobota, 29. leden 2011
20:54

trapák


posted by: prej raven [Odpovědět]