verze pro tisk

Rozmarné léto s rockem, jazzem i klezmerem

17. červenec 2010

V příštím týdnu se v rámci programu Rozmarné léto uskuteční na zahradě Měšťanské besedy (v případě nepříznivého počasí v Malém sále) hned tři zajímavé akce za sebou. V pondělí 19. 7. zde vystoupí akustický projekt B.A.M., v úterý 20. 7. popjazzová kapela Let’s Do It Tonight a ve středu 21. 7. Trombenik, skupina hrající tradiční židovskou hudbu zvanou klezmer.

Tvorba rockových a jazzových velikánů

Repertoár Bohemian Acoustic Music (B.A.M.) se skládá výhradně ze skladeb, které položily základy rockové a populární hudby. Akusticky ztvárňují skladby např. od Beatles, Roberta Planta, Eagles, Erica Claptona, Franka Zappy, Pink Floyd, Led Zeppelin či Toma Pettyho.

Let´s Do It Tonight hraje pop jazz, v repertoáru má věci např. od Georgea Bensona, Ala Jarreauea, Herbieho Hancocka, čerpá též z popjazzového období známého Milese Davise. Ve vlastní tvorbě šikovně využívá moderních tanečních rytmů, to vše podáno v originálních aranžích.

Klezmer s balkánskými či jazzovými vlivy

Trombenik prezentuje klezmerové melodie (písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky) z 19. a 20. století, které obohacuje balkánskými, latinsko-americkými či jazzovými prvky. Charakteristický zvuk kapely určuje klarinet, housle, banjo, kontrabas a bicí. Zpívá se v angličtině přistěhovalců z Evropy a v jidiš.

Všechny koncerty začínají vždy v 19:30. Vstupné zdarma.

Zobrazeno: 3836x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!