verze pro tisk

Sunshine v Divadle pod lampou

22. listopad 2010

Ve čtvrtek 25.11. vystoupí v Divadle pod lampou známá indie punk-rocková banda Sunshine. Táborská kapela přijede v rámci svého „Dance 2Day Revolution 2Morrow Tour 2010“. Kdo Sunshine zná, ví, že se opět má na co těšit. Jedna z nejlepších českých kytarovek je totiž proslulá svými divokými vystoupeními.

Sunshine: Výrazné úspěchy nejprve v zahraničí

Sunshine vznikla již v roce 1994, ale v Čechách se proslavila až o pár let později. Krátce po svém vzniku totiž kapela odjela do Spojených států. Sunshine zde získala jméno, skupina hodně koncertovala a nahrála několik alb. Zlomovou deskou byl „Dreamer“ z roku 2007, kde se od elektro-punku přesunula spíše ke kytarovým melodiím. Hudební časopis Filter vyhlásil Sunshine za českou kapelu roku, ocenění získalo i album „Dreamer“.

Sunshine je výraznou českou kytarovkou

Původními členy Sunshine byli Karel „Kay“ Buriánek (kytara, murmur a fistule), Daniel Bláha (bicí) a Márty. Basista Márty však roku 2002 odchází a kapela přijímá nové kytaristy Jiřího Koubu a Amáka. Basák Amák však nedávno kapelu opustil a na jeho místo nastoupil Pavel „Tuzex“ Litvaj.

Na čtvrteční koncert Sunshine si můžete koupit vstupenky buď v předprodeji přímo na webových stránkách Divadla pod lampou , a to za 150 Kč, nebo pak na místě za 190 Kč.

Zobrazeno: 4246x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!