verze pro tisk

Support Lesbiens Unplugged Tour v Měšťanské Besedě

4. leden 2013

V pondělí 7.1.2013 se v Měšťanské Besedě uskuteční koncert kapely Support Lesbiens. Ta zahraje v rámci svého Unplugged Tour 2012. Koncert této stálice české hudební scény je zřejmě posledním v Plzni. Skupina totiž koncem minulého roku oznámila konec svého působení.

Trochu z historie Support Lesbiens

Support Lesbiens na české scéně působí již dvacet let, vznik skupiny se datuje roku 1992. V počátcích hrála spíše drsnější noty, během let se pak dostala díky svému rocku/popu do širšího povědomí posluchačů. Boom zaznamenaly Supporti na počátku nového tisíciletí, kdy vyšlo jejich album Regeneration?. Singly z této desky patřily mezi nejhranější prakticky ve všech tuzemských komerčních rádiích. Následovalo neméně úspěšné album Tune Da Radio. Kapela za tato alba dostala několik významných hudebních cen.

Poslední koncert Support Lesbiens v Plzni

Jak jsem již zmínil, fanoušci Support Lesbiens mají příští pondělí asi poslední šanci vidět své oblíbence v kompletní sestavě a pod tímto názvem. Kapela, která již oznámila konec, pouze dostává svým závazkům a dokončuje rozjeté turné. Po jeho konci Support Lesbiens zmizí ze scény. Téměř všichni členové však budou hrát i nadále spolu, neboť se rozhodli založit novou skupinu, jež ponese název Portless. Chybět v ní bude pouze spoluzakladatel Support Lesbiens Hynek Toman.

Speciální host Tonya Graves

Pondělní koncert tak jistě bude mít své kouzlo. To bude umocněno tím, že Supporti zahrají unplugged. Jako hosta si navíc přizvali zpěvačku Tonyu Graves, známou například z uskupení Monkey Business. Zpěvačka minulý rok vydala také sólové album.

Vstupenky na koncert stojí od 350 do 390 Kč, jsou k zakoupení na portále plzenskavstupenka.cz. Koncert se koná 7.1.2013 od 19:00 hodin.

Zobrazeno: 2980x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!