verze pro tisk

Švihadlo: Poslední srpnový koncert v Zachovi

29. srpen 2010

Tak už je to tady. Konec léta se blíží a s ním přichází na řadu poslední srpnový koncert v Zachovi. Pokud Vás nevyčerpal plzeňský Pilsner Fest a máte rádi reggae, vyrazte si v úterý zaskákat na Švihadlo do Zach’s Pubu.

Švihadlo na scéně již čtvrtstoletí

Dnes již legendární uskupení Švihadlo vzniklo v roce 1983 v Mladé Boleslavi, původně pod názvem „Nouzový východ“. Zpočátku bylo ovlivněno různými hudebními styly, především punkem a tehdejší „novou vlnou“.

Rok po vzniku kapely došlo k jejímu přejmenování na Švihadlo. Výrazněji na sebe kapela upozornila v lednu 1988 při vystoupení ve velkém sále pražské Lucerny, kde si zahrála po boku Laury a jejích tygrů a Yo Yo bandu.

S příchodem nových členů kapely (např. Vincent Richards, Helena Kosinová) začala kapela čím dál tím více inklinovat k ortodoxní podobě reggae. Především setkání s Vincentem Richards bylo pro kapelu zásadní.

Formace Švihadlo se v současné době objevuje na české hudební scéně už šestadvacet let. Za tu dobu se stala jednou z nejrespektovanějších kapel ve svém stylu. Na svém kontě má pět desek a jednu minidesku (Reggae Vol. 1, Slunce, Sám si to nevychutnám, Švihadlo pozpátku, Reggae minideska, Oči otevřený).

Plzeňské vystoupení

Pokud si chcete zatrsat na reggae, Švihadlo je tou nejlepší volbou. Organizátoři na svých stránkách uvádějí začátek v 21 hodin, nicméně samotná kapela začátek uvádí ve 22 hodin. Doporučujeme dorazit spíše na devátou hodinu, abyste něco nepromeškali.

Lupeny jsou k sehnání v předprodeji za 100 Kč, na místě jsou pak k dostání za 130 Kč. Přejeme pěknou zábavu!

Zobrazeno: 3812x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!