verze pro tisk

Tip na víkend 28. - 30. května

27. květen 2010

Volební víkend ťuká na dveře. Takže první, co v pátek hned po druhé hodině, na oslavu nastávajícího víkendu, uděláme je, že pěkně půjdeme hodit do urny papír. Ať to máme za sebou a můžeme si užít víkend naplno, bez politiky a politiků – konečně:) (Až tedy na ty chudáky, co budou sedět ve volebních komisích, jako třeba já:()

Noc kostelů Plzeň

Po práci legraci a tak hned v pátek večer můžete vyrazit na Kamila Střihavku do Šeříkovky. Bude zde hrát se svým doprovodem od 20:00. Kdo by radši něco jemnějšího na páteční večer, může využít Noci kostelů, která měla v minulém roce takový úspěch, že nyní se v tento den otevírá návštěvníkům dvakrát větší počet svatostánků. Ti, kdož si nenechají ujít příležitost projít si některý z nich doslova od sklepa až po půdu (jestli tedy kostely mají sklepy a půdy :)) bude dále moci shlédnout například některou z výstav, či koncertů v žánru gospelu, jazzu nebo blues.

Gigantfest v Záluží u Plzně

Sice tomu počasí moc nepřeje, ale i tak se koná v blízkosti Plzně jeden festival - Gigantfest. (Nutno podotknout, že s tím asi pořadatelé počítali, takže přístřeší je v případě nepříznivého počasí zajištěno.) Jde o folk a country záležitost v Záluží na statku Dvůr Gigant. Probíhat bude dva dny, a vstupné je opravdu minimální, vzhledem k tomu, že se budou prezentovat takové hvězdy jako Kamelot, František Nedvěd, Marie Rottrová s Nerez či J.S. Lenk s HopTropem.

V sobotu pak všem doporučuji návštěvu Bolevecké návsi v Plzni na Košutce, a to hned po desáté ráno. Nejen, že na Vás dýchne ze zdejších domečků historie, ale tentokrát bude navíc podpořená srazem historických vozidel, která se zde budou shromažďovat do 12:00 hod. Pak se vydají na „spanilou jízdu“ po okolí Plzně se zastávkami v Horní bříze, Plasích, Zruči atd.

Plzeňské farmářské trhy

V sobotu se dále na nádvoří hotelu Gondola konají Plzeňské farmářské trhy. Bude z čeho vybírat – sezónní ovoce a zelenina, pekařské, mlékařské a masné výrobky a všechny se značkou „Místní výroba ze Západních Čech“. Takže proč nepodpořit náš kraj a neuvařit si tak rovnou něco dobrého k snědku:)

Ještě bych zmínila akci Rabijáda, která se koná v sobotu na hradu Rábí (logicky:)). Jde sice o program spíše pro děti, tentokrát na téma O zvěři a jiné havěti středověké, ale myslím, že i dospělí se určitě pobaví. Program končí v 16:00.

I přes špatné počasí pak přeji všem, kdo nebudou trávit víkend ve volební místnosti, nechť si jej užijí i za nás ve volebních komisích, a to pořádně!

Zobrazeno: 4096x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!