verze pro tisk

Tipy na víkend 10. - 12. prosince

10. prosinec 2010

Vzhledem k tomu, že to všude klouže až hrůza, vánoční šílenství graduje, tak bude u většiny lidí plán na víkend celkem jasný – ležet doma se svařákem, nakupovat, pak nakupovat a pak... třeba jet na hory, páč sněhu je taky požehnaně. Pro ty, kdož přece jen ještě neblázní (nebo už:)) a chtěli by ten víkend využít nějak opravdu pěkně a zapomenout na shony, je tu pár tipů.

Plán na víkend

Kam bych doporučovala rozhodně vyrazit, je například Pivovarský dvůr a pak hrad Rábí. Pivovarský dvůr již tradičně před Vánoci zve všechny, kdož by se rádi dozvěděli něco o Vánočních zvycích a tradicích, a kteří si i rádi některé rovnou vyzkouší.

Ten hrad Rábí je trochu matoucí, protože v téhle zimě a ještě na hrad, kde je zima i v létě – brrr... No, ale faktem je, že zde bude živo, protože průvodci si pro zájemce (kteří se tedy musí telefonicky ohlásit) připravili oživené vánoční prohlídky provoněné svařákem a medovinou ve světle svíček a pochodní. Medovina ani svaříák zdarma asi nebude, a zima bude, ale i tak to rozhodně bude stát za to. Oživení prohlídek bude probíhat v duchu středověkých vánočních zvyklostí.

Pohádkové zážitky

Kdo by radši nějaké pohádkové zážitky , nechť se vypraví do ČEZ Arény. V pátek a v sobotu se může podívat jak to bruslí dědečkovi Mrazíčkovi. Lední revue Mrazík na ledě Vás přesvědčí o tom, kam se hrabe film za tímhle dynamickým, vtipným zpracováním tradiční vánoční pohádky i (nebo hlavně?) pro dospělé. No, a když už jsme u ledu, v Praze v Tesla aréně bude pro změnu bruslit Disneyho ansábl. Mickey Mouse s Minnií (i bez ní:)), kačer Donald, Goofy, Pluto a krásky Popelka a Sněhurka se, i když na ledě, ocitnou v džungli, poperou se v námořní bitvě s piráty z Karibiku, nebo navštíví čajovou párty s Alenkou v říši divů. Je pravda, že tohle je asi spíš pro menší, ale na druhou stranu, je to snad už i klasika:).

No a nakonec ještě trocha hudby, a tentokrát v podání Queens of Everything. Ti budou hrát v sobotu v Divadle pod Lampou od 21:00, a pokud strávíte večer v jejich přítomnosti, rozhodně nebudete jen tak bezvládně sedět. Tihle umělci totiž mají opravdu říz, chytlavé melodie a tempo, které rozhýbe každého. Někde jsem si přečetla, že jde o „rockandroll s prvky HC, rockabilly a swingu a bostonským punkabilly soundem“ – a to bude tedy fakt nářez:)). Zjednodušeně řečeno by se tenhle zvuk mohl líbit milovníkům skapunku a pukrocku.

Užívejte si víkend v předvánočním čase a nedělte nic, co by Vám zkazilo radost z Ježíška!

Zobrazeno: 4656x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!