verze pro tisk

Tipy na víkend 14.9.2012- 16.9.2012

14. září 2012

Plzeňské ohýnky

V sobotu a neděli určitě navštivte areál Škodaparku u vodní nádrže České údolí. Koná se zde sedmý ročník populárních Plzeňských ohýnků. V tomto areálu se loni konaly Ohýnky poprvé a setkaly se s velkým úspěchem. Na návštěvníky i letos čekají ohňostroje od profesionálních firem, které jsou spojeny s hudebním doprovodem. Letošní ročník je konán pod patronátem plzeňského primátory Martina Baxy. Páteční produkce začíná v 17:00, ve 21:00 hodin odstartuje exhibiční ohňostroj a následný koncert skupiny Tuláci. Mezitím si můžete užít spoustu zábavy, kolotočů, přehlídky historických vozidel nebo šermířů. Hlavní program je připraven na sobotu, kdy budou soutěžit jednotlivé ohňostroje.

Festival lidových řemesel

Zajímavý program na sobotu a neděli slibuje také ZOO Plzeň. Na tamním statku Lüftnerka se koná Festival tradičních lidových řemesel a dovedností. Nebude chybět třeba mlácení obilí, kování koní, ruční stloukání másla, draní peří a další činnosti, které byly dříve běžné. Milovníci dobrého jídla budou mít možnost ochutnat staročeské pokrmy. Program začíná každý den od 10:00 hodin.

Slavnosti vína a medu

Sobotní odpoledne můžete zajet také do kláštera v Kladrubech, kde se koná Jarmark a Slavnosti vína a medu. Začátek akce je naplánován na 13:00 hodin.

RodiNejFest

V neděli můžete spolu s dětmi zavítat pod OC Plaza, kde proběhne RodiNejFest. Čeká vás bohatý program pro celou rodinu, krom jiného vystoupí třeba Jaroslav Uhlíř nebo Kašpárek v rohlíku. V areálu budou také loutková představení, workshopy a další atrakce. Akce startuje v neděli v pravé poledne.

Zobrazeno: 3300x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!