verze pro tisk

Tipy na víkend 23.- 25. září 2011

23. září 2011

Tak už tu máme právoplatný podzim. Pomalu se tedy budeme muset vzdát letního křepčení pod širým nebem a zalézt do teplých hospůdek a barů. Ještě to ale není tak hrozné, a tak oblečte teplejší oblečení a vydejte se třeba...

Slavnosti jablek

Třeba na Nebílovský zámek, kde budou v neděli probíhat Slavnosti jablek. Musíme si přiznat, jablka jsou skvělá. Je jich tolik odrůd, barev a chutí, nejsou nijak drahá, ale svou chutí předčí i mnohé exotické ovoce. Rozhodně si tedy pozornost v podobě slavnosti zaslouží a v Nebílovech přítomní sadaři, mostaři, palírníci cukráři a pekaři Vás přesvědčí o tom, že jejich užití je opravdu bezmezné. V rámci akce bude probíhat soutěž o nejlepší štrůdl, a budete tedy také moci posoudit, který Vám nejvíce chutná. Od přítomných prodejců pak budete moci nejen ochutnávat, ale nakoupit něco dobrého.

Vinobraní

V Plzni, jak už si většina všimla, se konají Svatováclavské trhy. Budou probíhat až do soboty a navíc zároveň probíhá i 3. plzeňské vinobraní. Tato akce je pak i konečnou zastávkou turné rádia Blaník – Léto s Blaníkem, a tak se náměstí zaplní i hudbou, osobně můžete vidět např. Helenu Vondráčkovou nebo Mekyho Žbirku.

Noc vědců

Den 23.9. 2011 připadá na Evropskou noc vědců. A v rámci tohoto „svátku“ se nenechá zahanbit Techmánie, což se dá očekávat, ale překvapivě se vytáhlo i město Přeštice, které vědcům věnuje páteční noc celé své náměstí. Na něm pak budou probíhat přednášky, celou noc se bude pozorovat noční obloha, můžete vidět ukázky vybraných pokusů z fyziky, bude něco k pití, něco k snědku, vědomostní soutěže, a prostě-lepší než zase sedět v hospodě:)

Giganti

Na závěr pro milovníky zvířat všeho druhu něco extra. Do soboty probíhá v OC Olympia Plzeň výstava Giganti. V rámci této výstavy, můžete vidět, co že to na naší planetě žilo před milióny let, kdy jsme byli ještě všichni na houbách, případně skoro na stromech:)

Tak dneska jsme to vzali teda opravdu hopem:) Bez ohledu na tipy si pak nezapomeňte o víkendu užít přírody, má být krásné počasí!

Zobrazeno: 3427x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!