verze pro tisk

Tipy na víkend 24. - 26. prosince

24. prosinec 2010

Tak už je to tady!! Už zase přiletí!! Kdo? No ten chlap v kožichu, nebo jak to vlastně vypadá (nejsme totiž v USA a Santa Claus to sem má fakt daleko:)).

Nejhektičtější ale i nejkrásnější svátky v roce jsou zase tady, a protože to všechno není jen o stresu se sháněním co nejvíce darů, co nejlépe uklizeném bytě a co největším množství nakoupeného jídla a upečeného cukroví, zastavte se aspoň tenhle víkend, užijte si každou jeho chvilku a taky se každou tu chvilku snažte vyplnit příjemně. Třeba Vám pomohou i návštěva následujících akciček.

Štedrý den

Štědrý den, je klasicky věnován rodinným chvílím, nebo by alespoň měl být, a tak připravte co je třeba pokud možno předem, abyste se pak mohli (nejen rodinně) vydat pro betlémské světlo do našeho „Bartolomějského svatostánku“. Kdybyste náhodou nechtěli stát tu tradičně nekonečně dlouho frontu, zůstaňte alespoň na svařák či medovinu a zaposlouchejte se do koled, které se od 14ti hodiny budou zpívat u vánočního stromu. Pěveckými příspěvky nešetřete, případně si na to dejte svařáků víc:) Od 16ti hodin pak už ani tak zpívat nemusíte, protože na kostelní věži se budou koledy tradičně troubit.

Večeře, rozbalování dárků, cukroví a tak vůbec, to člověka udolá, a tak není na škodu se jít trochu „protáhnout“, a to buď na Půlnoční bohoslužbu (v Bartoloměji klasicky o půlnoci, ale jiné kostely nedrží vždy tuto hodinu) a nebo pro živější povahy třeba do Zacha, kde se budou taky slavit Vánoce (a můžete si odpočinout od rodiny:))

Sváteční divadlo

Tím však Vánoční čas nekončí, a tak i 1. a 2. svátek vánoční nezůstávejte jen doma (i když pohádky jsou klasika a nesmí se zcela opomenout) a zajděte si třeba večer do divadla. Ve „Velkém“ dávají Jakobína – jednu z nejpopulárnější oper Antonína Dvořáka. V Komorním Divadle zase můžete shlédnout Shakespearovo komedii Zkrocení zlé ženy.

Druhý svátek vánoční se nabízí zase nějaká ta hudba, tentokrát v Synagoze. Představí se Gospel Time se Zuzanou Stirskou, jeho zakladatelkou a sólistkou, a nezůstanou jen u gospelu, ale zabrousí i do jazzu, blues, country a lidových písní. Neodhazujte však ještě sváteční naladění, když trvá tak krátce, a zajděte si to vychutnat ještě jednou do „Bartoloměje“ (jak často se tam jinak dostanete, že), kde soubor Ritornello nechá zaznít Pastýřskou harmonii (neboli Harmonia pastoralis), jež je nejkrásnějším souborem 25 vánočních koled a pastorel a 2 latinsko-slovenských vánočních mší.

A pak už na ty svátky zase můžete jen vzpomínat! Takže si je náležitě užijte, nenechte se psychicky vyčerpat, a snažte se být na své okolí milí...

Zobrazeno: 3714x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!