verze pro tisk

Tipy na víkend 7.9. 2012- 9.9.2012

6. září 2012

První poprázdninový víkend se nese ve znamení konce léta. V sobotu i v neděli se uskuteční několik zajímavých akcí pod širým nebem, které potěší například milovníky piva či historie.

Bitva o Plzeň

Od pátku do neděle se za obchodním centrem Plaza v Plzni uskuteční třetí ročník Bitvy o Plzeň, kterou pořádá sdružení šermířů, muzikantů a dalších přátel historie Plzenští. V rámci této akce máte možnost vidět rekonstrukci dobytí Plzně stavovskými vojsky hraběte Mansfelda, které proběhlo v roce 1618. Ve velkolepé bitvě se budou prezentovat historické skupiny Balteus, Gotika, Lancea, Romantika, Rytíři koruny české, Lorika a další. Nebude chybět ani hudba, o kterou se postará Strašlivá Podívaná.

Program:

Pátek: 18:00 - 22:00 – NOČNÍ BITVA od 21 hodin

Sobota: 11:00 - 22:00 – bitva od 15hod a NOČNÍ BITVA od 21 hodin

Dále v sobotu: ve 22 hodin barokní ohňostroj!

Neděle: 11:00 - 17:00 – dětská bitva od 14hod a poslední dobývání města v 15 hodin

Vstupné na celý den činí pro dospělé 130 Kč, děti do 15 let platí 80 Kč, rodina (2dospělí+2děti) 380 Kč.

Na konci léta

V sobotu se v Plzni koná v Proluce festival Na konci léta, který je na podporu mladých lidí s handicapem. Festival v Křižíkových sadech pořádá Občanské sdružení Ty a Já. Vystoupí například kapely Kids, Hlasoplet, Vega a další. Vstup na festival je zdarma.

Radbuza Fest

Tentýž den se na náměstí v Dobřanech na Plzeňsku koná Radbuza Fest. Kulturní program začíná ve tři hodiny odpoledne a čekají vás třeba Led Zeppelin Cover Band, AC/DC Revival Motörhead Czech Republic Revival, Rammstein Member´s Club (RMC) a Judas Priest Revival. Vivat. Zkrátka takový revivalový nářez.

Přestické pivní slavnosti 2012

Pro pivní fajnšmekry je sobota 8.září 2012 termínem, kdy se setkají v Přešticích na místních Přeštických pivních slavnostech. Kromě bohaté nabídky piva zahrají během odpoledne Lucie Tribute, Milan Schelinger a Band a hlavně pak od 20:00 hodin Wohnout. Večer vyvrcholí diskotékou DJ Březiny.

Zobrazeno: 3256x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!