verze pro tisk

Tleskač: Poctivé ska z Plzně

20. září 2010

V úterý 21. září to v Zachovi rozbalí (nejen) plzeňským fanouškům dobře známá ska kapela Tleskač. Na hudební scéně působí již téměř deset let a tentokrát ji můžete vidět v akci s novou zpěvačkou.

Od Požáru mlýna k Tleskačovi

Myšlenka založit Tleskače se zrodila na Silvestra roku 2000 v Divadle Pod lampou. Tehdy se tři členové punkové skupiny Požár mlýna, jmenovitě baskytarista Jirka „Frigo” Sýkora, bubeník Petr „Bejdžán” Bejlek a zpěvák Míra „Prasopes” Cisler, rozhodli zformovat kapelu hrající ska. Postupně se přidali další spoluhráči a mladičká zpěvačka Olinka Konopíková.

Dvě alba a téměř pětset koncertů

První Tleskačův koncert proběhl (po deseti měsících od zrození myšlenky) symbolicky v Divadle Pod lampou. V létě následujícího roku se počet členů kapely ustálil na deseti a Tleskač začíná koncertovat častěji i pro mimoplzeňské publikum. Na jaře roku 2004 pak vydává debutové album „Ska z Česka“. Druhá deska s názvem „Na předměstí Bory“ vychází na podzim roku 2006 a kapela se dostává do stále širšího povědomí. Dnes už se Tleskač blíží k hranici pětiset odehraných koncertů.

Na ten nejbližší můžete vyrazit zítra. Začíná ve 20:30 a vstupné stojí 100 Kč v předprodeji či 130 Kč na místě.

Zobrazeno: 5779x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Honza

úterý, 21. září 2010
07:47

Koncert u Zacha má číslo 672, takže se hranici 500 koncertů spíš celkem vzdaluje...


posted by: Honza [Odpovědět]

micvin

úterý, 21. září 2010
20:43

micvin

Pardon, tak to se omlouvám za mystifikaci a děkuji za opravení. :-)


posted by: micvin (Vinsova.M(a)centrum.cz) [Odpovědět]