verze pro tisk

Tomáš Klus a Jana Kirschner vystoupí v Šeříkovce

21. listopad 2010

Na úterý 23. 11. pořadatelé Kulturního domu v Šeříkovce přichystali pro plzeňské publikum další z dvojkoncertů známých osobností české populární scény. Své fanoušky tentokrát potěší známá slovenská zpěvačka Jana Kirschner a vycházející česká star Tomáš Klus.

Tomáš Klus: objev hudební scény 2008

Tomáš Klus, čtyřiadvacetiletý třinecký rodák, na sebe poprvé upozornil v lednu 2007, kdy zvítězil v zlínské soutěži CzechTalent. Široké posluchačstvo zaujal pilotním singlem s názvem "Do Nebe". Jeho debutová deska „Cesta do záhu(b)“, jež vyšla na konci února 2008, odstartovala jeho hudební kariéru. Od tohoto momentu jeho kariéra strmě stoupá k výšinám.

Tomáš Klus je nejenže nadaný zpěvák, ale také autor chytlavých melodií a osobitý interpret svých písní. Svou tvorbou navazuje na českou písničkářskou tradici. Mezi jeho hudební vzory patří Jaromír Nohavica a valašsko-meziříčská kapela Mňága a Žďorp. Tomáš studuje také herectví na pražské DAMU a v minulosti získal zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji.

Mezi jeho úspěchy patří hudba k filmu Anglické jahody. Píseň Navěky zpíval společně s vítězkou první české SuperStar Anetou Langerovou a Markem Ztraceným. Během roku 2008 vystoupil jako host na narozeninových koncertech Hany Hegerové a vystoupil jako předskokan na Chinaski Space Tour.

V roce 2009 vydal Tomáš druhé album „Hlavní uzávěr splínu“ a vydal svůj první zpěvník nazvaný „Já písničkáŘ“. Singl „Ve Smíru“ patřil mezi TOP50 nejhranějších skladeb. V tomto roce zvítězil Tomáš v Hudebních cenách Óčka v kategorii Zpěvák roku. Na konci léta se jako speciální host zúčastnil vyprodaného koncertu Jany Kirschner v Lucerna Music Baru. Jejich společné vystoupení pokračuje podzimní šňůrou v letošním roce.

Jana Kirschner: stálice slovenské hudební scény

Slovenskou zpěvačku Janu Kirschner snad netřeba představovat. Poprvé na sebe upozornila v roce 1996, kdy se účastnila soutěže Miss Slovensko. Demokazeta s doma nahranou písní se dostala do rukou hudebního producenta a jejího pozdějšího manžela Jožka Šeba. Jožko pomohl Janě vydat prví album s prostým názvem „Jana Kirschner“. Okamžitě nato získala cenu Hudební akademie Objev roku. Její singly „V cudzom meste“ či „Líška“ se staly slovenským hitem v rozhlasových stanicích.

Tři roky po objevení se na hudební scéně, tedy v roce 1999, vyhrála Jana první místo v anketě Zlatý slávik v kategorii Spěvačka roku. Následujícího roku vyšla deska „V cudzom meste“, jež se dokázala prosadit i v České republice. Od té doby následovala ještě tři další alba a Jana se tak v osmadvaceti letech může chlubit pěti úspěšnými alby.

Tour 2010 Jana Kirschner a Tomáš Klus

Jana Kirschner a Tomáš Klus své společné turné odstartují právě v Plzni. Poté následují koncerty v Českých Budějovicích, Liberci, Brně, Zlíně atd. Během večera by měl zaznít společný song „Miluješ-Nemiluješ“ z repertoáru Jany Kirschner.

Plzeňský koncert byl brzy vyprodaný, a proto se pořadatelé rozhodli navýšit kapacitu. Pokud máte tento unikátní koncert v plánu navštívit, je nejvyšší čas zakoupit lupen. Vyjde na 300 Kč.

Zobrazeno: 7071x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!