verze pro tisk

Traband přifrčí do Plzně

23. srpen 2010

Milovníci Trabandu těšte se! Toto úterý, tedy 24. srpna, přifrčí tato čtyřčlenná kapelka do Plzně a potěší své obdivovatele v Zachovi. Koncert začíná o deváté večer. Lupeny jsou k sehnání v předprodeji za 120 Kč, na místě je pak pořídíte o 30 Kč dráže.

Inspirací lidové vozítko z NDR

Kapela Traband vznikla v roce 1995, a jak sami členové uvádějí, lidové vozítko z NDR nebylo tou jedinou inspirací pro název kapely, ačkoli zde dle jejich slov velká podobnost je: „Také nadělá spoustu kraválu a pěkně vám natřese kosti“.

Kapela upoutala pozornost již svým prvním albem „O čem mluví muži“ (1997). Na výsluní slávy se dostala ale až po vydání druhé desky „Kolotoč“ (2000), ze kterého pocházejí nejznámější hitovky kapely. O dva roky později následovalo „Road Movie“, poté album „Hyjé“ (2004) a záznam živého koncertu z Paláce Akropilis vydaný pod názvem „10 let na cestě“, kde se kapela vrací ke svým songům z prvního alba.

Po roční pauze „klidnější Traband“

Po deseti letech existence se Traband rozhodl dát si na chvíli oddych. Na počátku roku 2007 se po roční pauze vrátil na scénu. Ukázalo se, že Trabant je sice zpět, ale s poněkud klidnějším stylem hudby. Divoké dechno vystřídaly klidnější lyrické vlny.

Nejprve se na pódiu objevoval trojband Jarda Svoboda, Jana Modráčková-Kaplanová a Václav Pohl. Později se k nim přidal ještě Robert Škarda. V tomto složení kapela vystupuje do dnešních dnů.

V roce 2007 vyšlo cd „Přítel člověka“, za které obdržela kapela cenu Hudební Akademie Anděl 2007 v kategorii Folk a Country. V letošním roce spatřila světlo světa poslední deska „Domasa“, se kterou se Trabant vrací ke svým rockovým počátkům. Návštěvníci plzeňského koncertu se určitě mohou těšit jak na songy z této nové desky, tak na starší hitovky.

Naše rada na závěr: využijte posledních teplých srpnových dnů a zajděte na stylový koncík a dobré pivko k Zachovi!

Zobrazeno: 4861x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!