verze pro tisk

Visací Zámek pokřtí nové album v MC Dvorec

15. únor 2011

Pokud máte rádi punkovou kapelu Visací Zámek, rozhodně byste neměli chybět tuto sobotu v MC Dvorec u Nepomuku. Bude se tu křtít nové album Klasika a kmotrem nebude nikdo jiný než Aleš Brichta. V průběhu večera navíc vystoupí jako hosté kapely Harlet a Compromish.

Kapela Visací zámek působí na české hudební scéně již od roku 1982 a je tak považována za nejstarší českou punkovou legendu. Pokud spolu členové kapely vydrží, a my předpokládáme, že ano, čeká Visací zámek příští rok velká oslava: třicet let na české hudební scéně!

Visací Zámek: Stále stejná sestava

Tahle punk rocková kapelka hraje stále v původní sestavě. To se v dnešní době už jen tak nevidí. Frontmanem kapely je Jan Haubert, proslulý provolávaným, téměř již legendárním, heslem „Punk’s not dead, vy volové!“ Na kytaru hraje a zpívá Michal Pixa a Ivan Rut, bicím kraluje Jiří Pátek a baskytaru drží v ruce téměř tři dekády Vladimír Šťástka.

Křest desky Klasika

Visací Zámek má na svém kontě již devět řadových alb. První deska s příznačným názvem „Visací Zámek“ vyšla v roce 1990 a hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu. Ostatní raná díla kapely lze spíše řadit mezi nihilismus a raný postmodernismus.

V průběhu devadesátých let kapela vydala alba jako „Start02“, „Traktor“ a například „Sex“. Během tohoto období Visací Zámek koketoval s heavy-metalem, aby se pak opět navrátil k punkovým kořenům. Důkazem je znamenité album „Punk!“, které spatřilo světlo světa v roce 2000.

Pět let nato, tedy v roce 2010, přišla kapela s novým albem „Klasika“, které bude pokřtěno v MC Dvorec u Nepomuku, nedaleko Plzně. Za kmotra si kapela vybrala Aleše Brichtu a pozvala jako své hosty kapely Harlet a Compromish. Křest začíná v sobotu, tedy 19. 2. 2011, ve 20:00. Vstupné činí 80 Kč.

Zobrazeno: 4291x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!