verze pro tisk

Xindl X v Zachovi

6. červen 2011

Písničkáři mají v České republice dlouhou tradici. Kromě folkových písničkářů, kteří brázdí české kluby a podia již desítky let, se čas od času objeví i noví interpreti, kteří si poměrně rychle získají docela široké publikum. V posledních letech takto zaujali například Xavier Baumaxa, Tomáš Klus či Xindl X. A právě na posledně jmenovaného se můžete těšit v úterý 7.6.2011 v Zach´s Pubu.

Rapper s kytarou

Xindl X je poměrně netradiční písničkář, který se snaží míchat různé žánry. Někdy se o něm říká, že je to rapper s kytarou. Faktem je, že ve svých písních kombinuje různé hudební styly, najdou se zde hip hopové prvky, folk, jazz či blues. Sám Xindl X klade důraz také na originalitu svých textů, kde se snaží zachytit své osobní pocity, používá přitom značnou dávku ironie. V roce 2008 vydal svoje debutové album Návod ke čtení manuálu, které mu pomohlo se výrazněji prosadit. V létě jej kromě samostatných koncertů budeme moci vidět i několika známých letních hudebních festivalech.

Xindl X vystupuje na svých koncertech nejčastěji s kapelou. Její současné složení je následující:

Xindl X - zpěv, kytara

Dalibor Cidlinský jr. - klávesy, banjo, kytara,

Jan Cidlinský - baskytara

David Landštof - bicí

Začátek koncertu Xindla X v Zach´s Pubu je v úterý 7.6.2011 ve 21:00 hodin, vstupné činí 200 Kč v předprodeji, 250 Kč pak za lístek dáte přímo na místě.

Zobrazeno: 3980x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!