verze pro tisk

Znouzectnost vystoupí opět Pod lampou

17. říjen 2010

V úterý večer bude scéna v Divadle pod lampou znovu patřit oblíbené plzeňské skupině Znouzectnost (ZNC). Koncert této punkové klasiky s folkovými prvky začíná od 21:00 a jako vždy je nač se těšit.

ZNC je na scéně téměř 25 let

Kapela byla založena roku 1986, první koncert odehrála koncem listopadu téhož roku ve VŠ klubu OKO. Po nepříliš vydařeném vystoupení se zavřela na rok do zkušebny, sehrála se a v únoru 1987 vyšlo první album „Vítejte v blázinci, hraje vám Znouzectnost“. O rok později si skupina vybojovala třetí místo na městském kole Rockfestu 1988 a v roce 1989 si zahrála i na Rockfestu v Praze.

Zpočátku byla ZNC ovlivněna hlavně punkem, s postupem času pak do svého repertoáru přibírá i písně ovlivněné folkem nebo třeba i popem. V červnu 1989 kapela natočila album „Obludný Neználek“, které je považováno za nejlepší a nejznámější. Objevují se na něm i tři největší hity „Krysař“, „Dračí setba“ a „Vemte si příklad (z Rychlých šípů)“.

ZNC patří k nejznámějším plzeňským kapelám

V 90. letech se Znouzectnost stala společně s Alicí nejznámější plzeňskou kapelou. ZNC dosud nahrála patnáct alb a stále hraje a vystupuje. Některé z nahrávek skupiny si můžete poslechnout i na jejich oficiální stránce .

Pro ZNC jsou typické recesistické texty karikující život kolem nás i sebe sama, mající však i svou vážnější polohu. O tom se koneckonců můžete přesvědčit na vlastní uši v úterý 19.10. od 21:00 v Divadle pod lampou. Vstupné činí 80 Kč v předprodeji, 100 Kč na místě.

Zobrazeno: 5181x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!