verze pro tisk

Kde v Plzni ochutnat svatomartinské víno?

8. listopad 2010

Ve Francii mají slavnosti beaujolais, u nás se oslavuje svatomartinské víno. Názvy jsou sice rozdílné, ale důvod je stejný – slavnostně otevřít láhve a ochutnat víno z nového ročníku. Slavnosti svatomartinského vína jsou velkým svátkem vinařů i milovníků vína. A protože Plzeň už dávno nepatří jen pivařům , můžete se na ochutnávku svatomartinského vína těšit i zde.

Svatomartinské víno i husa

O svatém Martinovi se říká, že přijíždí na bílém koni a přináší první sníh. Jak to bude letos těžko předvídat. Jasné ale je, že se v Plzni na 11. listopadu chystá několik oslav svatomartinského vína, na nichž se budou podávat i tradiční pokrmy, jako je například pečená husa.

Svatomartinské víno ve Vinárně Hrozen

Na degustaci svatomartinského vína zve například plzeňská Vinárna HROZEN , kde budete moci ochutnat na 10 vzorků pečlivě vybraných mladých vín od nejlepších vinařů z Moravy. Degustace začíná v 18.30 a v ceně 380 korun je zahrnuta nejen vína, ale také voda, pečivo nebo kousek pečené husy.

Vinárna a restaurace Hrozen bude také od 11. do 13. listopadu nabízet speciální svatomartinské menu – jako předkrm se budou podávat husí jatýrka, jako hlavní jídlo tradiční pečená husa na jablíčkách.

Degustace vína ve Starém Plzenci

Na ochutnávku svatomartinského vína zve také Bohemia Sekt ve Starém Plzenci. První láhev letošního vína zde bude podle otevřena v 11 hodin dopoledne, protože jedině tak vám může poskytnout to pravé potěšení. Prezentována zde budou především vína z vinařství VÍNO Mikulov.

Svatomartinská husa v Plzni i Dýšině

Pokud holdujete spíše dobrému jídlu než vínu, zajeďte si na svatomartinskou husu do Dýšiny, kde se v místním Golfparku chystají doslova hody. Ve dnech 11. – 14. listopadu si pro vás šéfkuchař připravil nejen tradiční husu, ale třeba i husí jatýrka s mandlemi.

Svatomartinské menu z plzeňských restaurací už tradičně chystá Potrefená Husa. Servírovat se bude paštika z husích jatýrek, konfitované husí čtvrtky s kaštany nebo silný husí vývar s kořenovou zeleninou a domácími noky.

Zobrazeno: 9314x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!