verze pro tisk

Recenze: Cuba Liberta - první kubánská restaurace v Plzni

18. březen 2011

První kubánská restaurace v Plzni na první pohled zaujme svými prostory a skvěle řešeným interiérem, který připomíná atmosféru Havany v době 30. let. Ochutnat zde můžete kubánské speciality i nápoje. Jak zde vaří? Jaká je obsluha?

Kubánskou restauraci Cuba Liberta najdete v Prokopově ulici v průjezdu naproti Komornímu divadlu. Interiér se opravdu povedl. Je zařízený vkusně a připomíná atmosféru Havany v době 30. let minulého století. Tmavé dřevěné obložení a elegantní bar skvěle doplňují červeně natřené stoly. Na stropě jsou umístěny dobové větráky, nechybí kubánská vlajka a kubánský život připomínají malby na zdi. Atmosféru skvěle dokresluje hudba – poslechnout si zde můžete například salsu.

Nabídka nápojů a pokrmů je plná kubánských specialit – poznáte je tak, že je u nich kubánská vlaječka. V době obědů je pak nabízeno polední menu. Pokud chcete jen tak něco zakousnout, můžete vybírat z několika druhů tapas.

Proměnlivá kvalita a váhavá obsluha

Kvalita připravovaných pokrmů je proměnlivá. Restauraci jsme navštívili celkem třikrát. První zážitek z jídla byl skvělý. Ochutnali jsme koprovou omáčku z denní nabídky, vepřovou panenku i těstoviny se špenátem a lososem. Pokrmy byly perfektně naservírované a chutnaly výborně.

Při druhé návštěvě jsme ochutnali grilovanou zeleninu, klobásku z tapas a kuřecí směs s houbami. Jídlo bylo opět výborné, ovšem obsluha trochu váhavá.

Třetí návštěva pak byla zklamáním. Na jídlo jsme čekali hodinu a dostali jsme ho až poté, co jsme upozornili obsluhu. Bylo trochu studené, což znamená, že už na nás nějakou dobu čekalo v kuchyni. Omluvy jsme se nedočkali. Znovu jsme kromě jiného ochutnali těstoviny se špenátem a lososem, v domnění, že budou opět tak výtečné. Jenže v kuchyni pravděpodobně došel čerstvý salát, takže na těstovinách byla pouze zelená omáčka z mraženého salátu.

Hodnocení:

Kvalita a úprava jídla: 2-

Obsluha: 3-

Interiéry: 1

Poznámka: Známkování jako ve škole (1 – výborné, 2 – chvalitebné, 3 – dobré, 4 – dostačující, 5 – nedostatečně)

Zobrazeno: 12462x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

V restauraci

pondělí, 5. listopad 2012
08:58

Jsem byl několikrát a mám pocit, že to jde od desíti k pěti. Na začátku jsem byl nadšen, ale přístup obsluhy je neustále horší - nezájem, pomalost.
Vrcholem bylo, když jsme si jednou objednali nějaké panáky a v několika bylo nalito výrazně pod ryskou (což se může stát, dejme tomu). Upozornili jsme barmana a ten drzý klacek místo omluvy odlil z několika pańaků s tím, že tam bylo víc a že jsme si neměli stěžovat...vůbec nepochopil, že to není o tom, jestli mám o milimetr jinou míru, ale o tom, že má dělat věci správně a nediskutovat o tom.
Jestli ta restaurace neuspěje, tak kvůli obsluze, jinak bez výhrad.


posted by: V restauraci [Odpovědět]

:)

neděle, 26. červen 2011
09:46

Výborná Kubánská restaurace, široký výběr samých specialit, rumů, skvělá hudba, dobré ceny, super prostředí, milá obsluha a originalita restaurace je ohromná, rozhodně doporučuji navštívit tuto restauraci, osobně se tam brzy znovu podívám.


posted by: :) (patrik.k17(a)seznam.cz) [Odpovědět]