verze pro tisk

Back to 1945: Plzeň ovládl swing a dobové kostýmy

21. listopad 2010

Swing a jazz, dobré české pivo, dobové uniformy a kostýmy. Tak to včera večer vypadalo v plzeňské Alfě. Taneční zábava Back to 1945 vrátila Plzeň zpět do roku 1945. Hned u vstupu vítali příchozí vojáci v dobových amerických uniformách. Sál byl vyzdoben americkými, britskými a československými vlajkami. Nad pódiem se skvěl nápis „Ať žije Československo“. Vše nasvědčovalo tomu, že se na retro taneční zábavě bude slavit znovu nabytá svoboda a porážka nacismu. Nakonec to bylo trochu jinak.

Krátce po osmé se na pódiu objevil Pilsner Jazz Band, který vystřihl největší jazzové a swingové hity. Parket zpočátku zůstával prázdný, ale nakonec se objevili první odvážlivci, kteří na dobovou hudbu tančili opravdu skvěle.

Kankán, wehrmacht i SS

Program celého retro tanečního večera zpestřilo vystoupení indiánů – nikoli však vojáků, kteří nosili znak hlavy indiána (Indian Heads) na své uniformě. V sále se objevil nejprve šaman, který provedl obřad s bílou šalvějí, aby se všem dobře tančilo. Následovalo několik krátkých tanečních ukázek indiánského tance, mj. i tzv. bojového tance. S indiány si nakonec zatančili i lidé v sále.

O půlnoci pak do sálu vběhly dívky oděné v dlouhých volánových sukních a vojákům předvedly povedený kankán. Ke konci vystoupení se k nim přidali i německý důstojník a československý četník, kteří předvedli klasické skákání na židlích, jež měli v oblibě vojáci SS a wehrmachtu. Ostatně vojáků s uniformou wehrmachtu a dokonce i SS (!) bylo v sále víc. V roce 1945 by tam neměli co dělat.

Zobrazeno: 6946x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!