verze pro tisk

Pilsner Fest: Rekord v hromadném přípitku

30. srpen 2010

Desátý ročník Pilsner Festu je za námi. Navzdory předpovědím počasí, žádné bouřky ani deště nepřišly a návštěvníci si tak mohli plnými doušky vychutnávat oslav plzeňského piva, gastronomie a hudby.

Už od pátečních odpoledních hodin proudily davy návštěvníků do plzeňského pivovaru. Hlavní výpadovka na Prahu byla u plzeňského pivovaru uzavřená a na jejím místě byly umístěny stánky s pivy a posezení pro návštěvníky.

Kdo z uzavírky rozhodně neměl radost, byli řidiči. Projet v pátek Plzní vyžadovalo dostatečně pevné nervy. Stejně jako každý rok, návštěvníci Pilsner Festu navíc nerespektovali dopravní značení a přebíhali silnice u pivovaru přechod, nepřechod. Řidiči museli být ostražití a kolem pivovaru projíždět opravdu opatrně.

Nabitý program, který potěšil

Organizátoři pro hudební fanoušky přichystali během dvoudenního festivalu celkem pětadvacet kapel nejrůznějších hudebních žánrů a pestrý doprovodný program. Festival zahájil v 16 hodin Tomáš Klus, vítěz hudebních cen TV Óčko 2009 a Anděl 2009, a poté následovala slovenská legenda Miro Žbirka. Na Gambrinus scéně zazářili Support Lesbiens a J.A.R., kteří svou muzikou potěšili nejednu dušičku.

Večerní program byl v režii kapel Mig 21 Jirky Macháčka, Sunshine a legendárního Děda Mládek Illegal Band. Všechny zmíněné kapelky dokázaly přivézt plzeňské publikum do varu, a ač páteční festivalový den končil v sobotních ranních hodinách, o diváky kapely rozhodně nouzi neměly.

V sobotu se brány pivovaru otevřely již před dvanáctou hodinou polední. Jaroslav Uhlíř potěšil svými songy nejen malé návštěvníky festivalu. Na dětská léta si jistě rádi zavzpomínali i jejich rodiče. Plzeňská formace Tleskač, která je poměrně častým vystupujícím plzeňských klubů, přiměla návštěvníky skákat v rytmu ska.

Očekávaným se stal nový song, který představila kapela Tři sestry právě na Pilsner Festu. Během sobotního festivalového dnu se divákům představily ještě Gipsy.cz, kapela obávaného porotce z Česko-Slovenské superstar Ondřeje Hejmy Žlutý pes, či například Tata Bojs, Visací zámek, Kapitán Láska a Čankišou.

Rekord v hromadném přípitku

Pořadatelé festivalu mohou mít z letošního ročníku opravdovou radost. Podařilo se překonat rekord v hromadném přípitku z roku 2003. Zatímco před sedmi lety si na plzeňském pivovarském nádvoří připilo pivem Pilsner Urquell či Gambrinusem 4 956 návštěvníků, v letošním roce to bylo rekordních 5 331 lidí.

Díky prohrané sázce mezi hudebním dramaturgem Pilsner Festu Pavlem Andělem a hostem pátečního programu Zdeňkem Pohlreichem, který nevěřil, že může být rekord z roku 2003 překonán, byl slavný český šéfkuchař donucen čepovat na nádvoří pivovaru po celou hodinu pivo. Tuto podívanou si nenechal ujít nejeden návštěvník festivalu.

Bohatý doprovodný program

Kromě hudební produkce byl pro návštěvníky přichystán pestrý doprovodný program. Ve sport městečku G-City bylo neustále plno. Mladí, staří, všichni se zde vyblbli. Kdo neuměl hrát golf, nebo točit pivo, na Pilsner Festu se to mohl naučit. Mezi zájemce o lekce nechyběli ani zahraniční návštěvníci festivalu. Pivo si natočili i Korejci, či Slováci za neustálého povzbuzování diváků.

Kdo měl zájem o trochu historie, mohl zajít na nově otevřenou prohlídkovou trasu pivovaru Gambrinus, či netradiční prohlídku Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí. Diváci dále mohli zhlédnout umění bednářů, zastavit se u živých soch, či v kulinářské zóně. Nechyběl ani tradiční ohňostroj.

Na závěr nezbývá než dodat, že víkend plzeňského piva byl opravdu náročný. Klobouk dolu před těmi, kteří se ho zúčastnili.

Zobrazeno: 5053x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!