verze pro tisk

Rock in Plzeň představí Mandrage a Rybičky 48

26. říjen 2010

Pokud Vás nezaujal program Česko-slovenského festivalu či oslav vzniku republiky , jistě přivítáte na sváteční večer další z oblíbených dvojkoncertů projektu Rock in Plzeň. Dne 28. října vystoupí v Kulturním domě Šeříkovka populární kapely Mandrage a Rybičky 48.

Mandrage: Plzeňští rockeři

Mandrage je plzeňskému publiku dobře známá. Jedná se o místní rodáky, čtyři velmi nadané hudebníky, kteří se dali dohromady v roce 2003.

Mates Vorda a Víťa Starý si spolu poprvé zahráli na oslavě svých otců v roce 2001. Kluci secvičili píseň Wonderwall od Oasis a A forest od The Cure, za což sklidili obrovské ovace. Ač jim bylo tehdy pouze 12 let, jejich nadšení pro muziku vyústilo v založení kapely Mandrage. Víťa začal hrát na dřevěnou kytaru a kvákadlo, Mates na bubny.

O dva roky později potkali na známé plzeňské soutěži amatérských kapel „Můza“ Bolana a Coopiho. Kluci si padli do noty a poté spolu začali hrát i v kapele.

V současné době má na svém kontě Mandrage tři desky. První album „Říkala, že jí trápí cosi“ vyšla na vlastní náklady kapely v roce 2004. Další dvě desky „Přišli jsme si pro vaše děti“ (2007) a „Hledá se žena“ (2009) již vydalo známé vydavatelství Universal Music.

Rybičky 48: Kutnohorský punk

Kapelka Rybičky vznikla v roce 2002 díky Kubovi Rybovi, jež hraje na baskytaru. Oslovil svého tehdejšího kamaráda Petra Lebedu z hudebky, který se chopil kytary. Najít bubeníka bylo poměrně obtížné. Nicméně po určité době se podařilo. Díky Ondrovi Štorkovi tak mohly vzniknout Rybičky.

První koncert proběhl již v listopadu 2002, v lednu 2003 vyšlo první demo deska „Taková normální kapela“. Zajímavostí je, že celou desku kluci nahráli za pouhé 3 hodiny! Zlomem byla druhá deska „Krasnaja znowa“, která vyšla o rok později. V písních byl znatelný vliv kalifornských kapel a díky tomu začal band hovořit o pop-punk žánru.

Postupně se začala kapelka prosazovat a dnes už můžeme říci, že patří mezi stálice české pop-punkové scény.

Společné vystoupení v Plzni

Na plzeňském koncertu se představí obě tyto kapelky. Těšit se můžete na známé songy Kapky proti slzám, Punk Rock Song, či Hledá se žena kapely Mandrage, která teď válcuje rádiové a tv hitparády. Jistě Vás potěší i songy neméně úspěšných punk-rockových Rybiček 48, např. Emily a Superstar.

Zobrazeno: 8282x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!