verze pro tisk

Tip na víkend: Májka a čarodejnice

30. duben 2010

Máj, lásky čas je tady, co tedy podniknout v tyto dny kromě líbání se pod břízou a ostatními dřevinami:)

Předně je třeba říci, že bohužel s počasím to nevypadá nikterak dobře, předpověď je jasná, přeháňky a přes den maximálně 15 stupňů :( K velké škodě, se ale chystá mnoho venkovních akcí. Takže jediná rada, pláštěnky, gumáky a zásobu alkoholu proti zimě :) Kam tedy takto vybaveni vyrazit:

Májka a Čarodejnice

Tento víkend je pod znamením tradičních svátků – Májky a Čarodějnic . Bohužel Plzeň těmto již moc nepřeje, a tak se pořádání takovýchto akcí ujaly v rámci předvolební kampaně politické strany. V Borském parku v Plzni se tak bude konat v sobotu 1. května Májka pořádaná ODS. Půjde o odpolední program určený především dětem. To ČSSD již tradičně obsadí se stavěním Májky Šídlovecký rybník na Lochotíně. V programu je zahrnuto pečení vuřtů, stavění Májky tradičním způsobem a živá hudba.

Na pálení čarodějnic se také nachystali na hradě Švihov, kde se v pátek uskuteční akce s názvem Čarodějnice aneb z pohádky do pohádky, v programu, kromě soutěží pro děti, je i skákání přes oheň opékání vuřtů. Pro neplzeňské jedince lze jen zmínit, že v sobotu se v Sušici na náměstí a pak na ostrově Santos uskuteční od 16:00 Slet ježibab, v Srní pak počítají v tento den od 18:00 s Rejem čarodějnic.

Slavnosti Svobody

K větším akcím tohoto víkendu patří předně Slavnosti svobody 2010 , které se budou tradičně odehrávat v centru města Plzně. Převážná většina návštěvníků pak jeví zájem o hudební produkce, které se i tento roku budou po celý víkend konat v prostoru před Peklem a na Náměstí Republiky. Zahrají např. Bodlo, Cop, Roháči a další folkové a bluegrassové skupiny. V rámci Slavností svobody pak nelze opomenout Convoy of Liberty, který se bude Plzní pohybovat v neděli od 11:00.

Celý víkend bude letiště v Plasích patřit akci Den ve vzduchu s radiem Kiss Proton, která získala v minulosti ohlas. Tento ročník bude oslavou stého výročí letectví, o to pak bude program lákavější. Mimo moderních strojů bude k vidění Kašparův Blériot, jako přízrak dávných časů, iluzi tehdejších dob pak dotvoří jedinci v tradičních kostýmech a staré modely aut. Další lahůdkou pak bude vystoupení akrobatického pilota s dvojplošníkem (vzhledem k počasí to bude o to větší zábava:)) a ukázka obřích modelů řízených vysílačkou. Vstup je 170,- Kč na jeden den, tedy je třeba opravdu z programu vybírat pečlivě.

Vybírat je opravdu z čeho a tak nezbývá než dodat: Užijte víkend!

Zobrazeno: 5229x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!