verze pro tisk

K zimě patří dobré jídlo! Kam na něj v Plzni?

3. prosinec 2010

Venku je mráz a sníh. Kdo by měl v této době chuť na lehká a zdravá jídla, jako jsou saláty? V zimě naše tělo potřebuje víc tuku. Ne nadarmo je tradiční česká zimní kuchyně spojena s kachnou, husou nebo zabijačkovými dobrotami. Proto zapomeňte na diety a dopřejte si pořádné zimní jídlo! Kam na ně zajít v Plzni?

Tradiční zimní menu v Plzni

Tradiční kachnu s knedlíkem, červeným a (nebo) bílým zelím najdete na jídelním lístku řady plzeňských hospod, jako je například restaurace Žumbera, Mansfeld, nebo Potrefená Husa.

V Plzni se jako každý rok i letos konají vánoční trhy , kde si kromě vánočních dárků můžete nakoupit také něco dobrého k jídlu – k dostání jsou zde například halušky nebo voňavé bramborové placky. Pokud dáváte přednost masu, zajděte si na grilované selátko, které prodávají U Branky. Kromě něj zde mají také výborné svařené víno.

Netradiční zimní menu

Pokud dáváte přednost italské kuchyni, měli byste zajít ochutnat zimní menu do restaurace J. Gotti . Co si pro vás šéfkuchař připravil? Pro zahřátí si dejte vydatnou bramboračku se slaninou a crostini (zuppa di patate con pancetta), jako druhý chod vyzkoušejte krůtí prsa Spinaci, uzená vepřová žebra s klobásou a zelím nebo masové šišky Contadino. Crema café (čokoládový krém s jablky a tvarohem) pak může být sladkou tečkou na závěr.

Zobrazeno: 7673x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!