verze pro tisk

Santy y su Marabú: Kubánské slunce v Plzni

17. říjen 2010

Sychravé podzimní počasí a obloha pod mrakem neměly v pátek večer šanci. Alespoň v plzeňském Café Music Bar Anděl, kam kubánské slunce a hudbu přinesla kapela Santy y su Marabú.

Na začátek koncertu, který byl uspořádán v rámci Týdne hispánské kultury, se chvíli čekalo a malý sál byl zaplněn k prasknutí. Hned první píseň a usměvavá tvář kapelníka Santyho publikum rozehřála. Sedět nebo jen tak stát nešlo, protože latinskoamerická hudba prostě nutí k pohybu. V sále bylo cítit slunce, kubánské doutníky, energii a radost ze života... Prostě jako byste se najednou ocitli ve slavné havanské Casa de Música.

Jaký byl koncert v Plzni?

Kapela Santy y su Marabú hraje především svá vlastní díla, jako je La negra quiere Cha cha cha nebo Fiesta, jejichž autorem je právě kapelník, skladatel, zpěvák a treser Santiago F. Jimenez Smith (Santy).

Vystoupení Santyho a celé jeho kapely je energické, spontánní a plné života. Publikum nestojí mimo jako pasivní příjemce, ale stává se během koncertu součástí vystoupení, tleská a zpívá společně s kapelou a stejně tomu bylo i v pátek v Andělu. Zpívali všichni – včetně těch, pro něž je španělština skutečně španělskou vesnicí. V celém vystoupení se prolínaly prvky tradiční kubánské hudby – cha cha cha, sucu sucu, bolero, mambo… Doplňovali je latinskoamerické vlivy (merengue nebo samba) a jazzové prvky.

Santy y su Marabú – nejen kubánská kapela

Kapela Santy y su Marabú je zajímavá i svým složením – najdou se v ní hudebníci pocházející z Kuby, Mexika i České republiky. Zakladatel a kapelník Santy studoval hudbu na konzervatoři v Havaně a během studia hrál s nejrůznějšími kubánskými kapelami.

V roce 2007 vydala kapela své debutové album Rumberito. Pokud váháte, zda by vás hudba Santy y su Marabú oslovila, podívejte se na ukázku z jednoho jejich koncertu http://www.youtube.com/watch?v=AgOuyqKdvX4.

Zobrazeno: 4946x

Sdílet

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!